Coca-Cola, 2018 Dünya Kupası’na Hazır!

Coca-Cola, 2018 Dünya Kupası’na Hazır!

Coca-Cola, Rusya’da gerçekleşecek 2018 Fifa Dünya Kupası için 200 farklı ülkede birden yayınlanacak bir kampanya hazırladı.

Buenos Aires merkezli Mercado McCann’le bir araya gelen Coca-Cola, dünyanın en büyük spor etkinliklerinden biri olan 2018 Fifa Dünya Kupası için yaratıcı bir kampanya imza attı. Mercado McCann, Coca-Cola’nın 1 ay boyunca futbolseverleri ekranları başına kilitleyecek karşılaşmalar sırasında yayınlayacağı 4 reklam filminden 3’ünün yapımını üstlendi ve farklı formatlarda reklamlar hazırladı. “Hazır Olmak” fikri ise kampanyanın çıkış noktasını oluşturuyor.

Stock Up” isimli reklam filminde AC/DC’nin  klasikleşmiş “Are You Ready?” parçasıyla futbol hayranlarına maçlardan önce favori Coca-Cola’larını bir an önce almaları hatırlatılıyor. Filmde, yerel marketlerden ya da sokaklardaki Coca-Cola otomatlarından aceleyle kola alıp, ekran başına dönmeye çalışan taraftarları görüyoruz.

 
Ready For”da kola şişeleriyle konuşan şirket çalışanları, üretilen kolalardan Dünya Kupası maçları sırasında futbolseverlere deneyimleyecekleri karışık duygulara hazırlamalarını istiyor. Reklamdaki bir sahnede, R&B sanatçısı Jason Derulo yer alıyor.

 
Üçüncü reklam filmi “Uplifted Alex” ise 2018 Fifa Dünya Kupası’nın ilk reklamı ve EA Sports’un Fifa ’18 oyunu için hazırlandı. Oyun hikaye modunda oynandığında, Coca-Cola’nın ilk sanal elçisi Alex Hunter’ın bir sponsorluk anlaşması imzaladığı oyuncular tarafından görülebiliyor. Hunter’la bir reklam filmi çekiliyor. Kötü bir oyun geçiren animasyon Hunter, küçük bir çocuktan bir kutu Coca-Cola alıyor.

 
Kampanyanın tamamlanması için, üzerinde 0’dan 9’a rakamlar yer alan özel üretim Coca-Cola kutuları da tasarlandı. Coca-Cola, “skor paketleri” ile, maçlardan önce taraftarların skor tahminleri yaparak, arkadaşlarıyla sosyal medya kanallarından paylaşabilmelerini istiyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Erkekler, Suudi Arabistan’da Otomobil Kullanmaya Başlayacak Kadınlar İçin Hazır mı? Messenger’dan Sipariş Vermek Gibisi Yok →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.