BMW, Snapchat Artırılmış Gerçeklik Reklamı Kullanan İlk Marka Oldu

BMW, Snapchat Artırılmış Gerçeklik Reklamı Kullanan İlk Marka Oldu

Yeni reklam formatlarıyla gelirini artırmak isteyen Snapchat, BMW ile artırılmış gerçeklik reklamı hazırladı.

Snapchat, her defasında yeni özelliklerle kullanıcıların karşısına çıksa da gelir tablosundaki düşüşlerle baş etmeye çalışıyor. Son çeyrekte gelir beklentisinin 30 milyon dolar gerisinde kalan ve hisselerinde düşüş yaşanan Snapchat, yeni reklam formatlarıyla markaları platforma çekerek alternatif gelir kaynakları yaratmaya çalışıyor. Artırılmış gerçeklikle deneme reklamları da bunlardan bir tanesi. Bu reklam formatı için, artırılmış gerçeklikle yaratılmış bir ürünün gerçek dünyaya yerleştirilmiş hali diyebiliriz.

Bu yeni formatla birlikte reklamlarını daha az atlanabilir ve daha akılda kalıcı yapmak isteyen Snapchat, BMW ile bir araya geldi. Snapchat’in World Lens reklamları üstüne kurulu bu reklam türü aslında yeni değil. Sosyal ağ, artırılmış gerçeklik reklamlarının önünü açan sanat projesini Ekim ayında duyurmuştu.

Kullanıcılar, bu reklamlar sayesinde artırılmış gerçeklik objeleriyle etkileşime geçebiliyor. Snapchat ve BMW ortaklığı ürünü artırılmış gerçeklik reklamı sayesinde kullanıcılar son model BMW X2’nun etrafında bir tur atıp, rengini değiştirerek sanki BMW galerisindeki bir aracı galeriden çıkarıp, kendi bulunduğu ortamda görebiliyor.

BMW dijital pazarlama başkanı Jörg Poggenpohl, yeni reklam hakkında yaptığı açıklamada: “Kendimizi, organik bir biçimde Snapchat ve kullanıcılarının ortamına eklemek istiyoruz. Bu, kanalın yarattığı stille uyuşan bir şekilde, hayranlarımızla buluşabilmemiz için en anlamlı yollardan biri.” dedi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← İkinciyeni.com Mobil Kullanıcılara Özelleştirilmiş Adwords Reklamlarıyla Ulaştı! 3B Yazıcıyla Banklara Dönüşen Plastik Atıklar →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.