Bisiklet Sürücülerinin Görünürlüğünü Artıran Manyetik Işık

Bisiklet Sürücülerinin Görünürlüğünü Artıran Manyetik Işık

Bisiklet kaskının arkasına tutturulan manyetik ışık, kaskın fren ve dönüş sinyali vermesini sağlıyor.

Fransız girişim Cosmo Connected, bisiklet sürücülerinin yollarda daha görünür hale gelmesini sağlamak için manyetik akıllı ışık “Cosmo Bike”ı tasarladı. Kaskın arka kısmına yerleştirilen Cosmo Bike, fren ışığı ve dönüş sinyali görevi görüyor. Kullanıcılar, eğer kazaya karışırlarsa otomatik olarak acil müdahale birimlerini arayabilen servise de üye olabiliyor.

Yalnızca 80 gram ağırlığındaki Cosmo Bike’ın üzerinde 4 kırmızı 4 sarı LED lamba yer alıyor. Işık rengi, dönüş sinyali ve fren anında değişiyor. Dönüş sinyali, bisiklet sürücüsünün yüklediği rotadaki dönüş noktalarına göre veya bisiklet kolundan, elle aktif hale getirilebiliyor. Uygulamaya, acil durumlarda kimlere bilgi verilmesi gerektiğini ekleyebileceğiniz liste de eklenebiliyor. 60 euro fiyata sahip manyetik ışık, bu yıl satışa çıkacak.

CES 2018’de tanıtılan Cosmo Bike’ın motosiklet kasklarında kullanılabilen bir versiyonu da bulunuyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Parmak Ucuyla Telefon Konuşması Yapmayı Sağlayan Bileklik Tek Tekerlekli Motosiklet: RYNO →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.