Behance’den Yaratıcı Web Tasarımcı Portfolyo Örnekleri

Konular, Web Tasarım 03 Ara 2014
Behance’den Yaratıcı Web Tasarımcı Portfolyo Örnekleri

Web tasarım trendlerinin hızla değiştiği bir zamanda, tasarımcıların ilham almak için diğer web tasarımcı portfolyo örneklerini takip etmesi faydalı olabilir.

Güzel işler çıkaran web tasarımcıların büyük bir bölümü online portfolyoları aracılığıyla tasarımlarını sergiliyor. Bu portfolyolar, yeni fikirlere kapı açıyor. Behance, bu ilham veren portfolyo örneklerine rahatlıkla ulaşabileceğiniz ve kendi web tasarım portfolyonuzu oluşturabileceğiniz kullanışlı bir platform olarak göze çarpıyor.

Diğer web tasarımcıların neler yaptığına bakmayı planlıyorsanız bu yazımız sizi direkt doğru adreslere yönlendirecek. Behance’de takip etmeniz gereken 18 web tasarımcıya ait portfolyo örnekleri size alternatif fikirler verebilir ve ufkunuzu genişletebilir.


Adam Jesberger

İlginç bir şekilde, Jesberger geçmişte bir illüstratör ve animatörmüş. Fakat şimdi, dünya çapında bilinen markalar için web sitesi ve mobil uygulamaları için konsept ile tasarım yaratıyor. Tasarımlarında özellikle renk kullanımıyla dikkat çekiyor.

behance web tasarımcı portfolyo

Ricky Burgess

İngiltereli tasarımcı şimdilerde Traffic Digital’de çalışıyor. Uzmanlık alanı web sitesi ile mobil ve iPad uygulamalarının tasarımları. İllüstrasyon ile farklı renk şemalarını birlikte kullanarak web tasarıma yeni bir soluk getiriyor. İşlerinin güzelliği detaylarda gizli.

takip etmeniz gereken 18 web tasarımcı portfolyo örnekleri

Martin Oberhauser

Oberhauser, ödüllü bir bilgi ve arayüz tasarımcısı. Çok büyük markalar için yaptığı tasarımlarla dolu portfolyosuyla dikkat çekiyor. İşlerinin en önemli kısmını ise başarılı kullanıcı arayüz tasarımları oluşturuyor.

german web tasarımcı portfolyo

Bobby Ghoshal

Flud’un kurucularından biri olan Ghoshal, interaktif kullanıcı arayüz tasarımlarıyla biliniyor. Behance’de oldukça popüler olan tasarımcı eğlenceli işleriyle adından söz ettiriyor.

web tasarımcı funbunch

Garth Sykes

Şimdilerde Soap ajansının kreatif ekibini yöneten Sykes’in portfolyosunda dünyanın en büyük markaları için yapılmış işler yer alıyor. 2 tane ödüle sahip tasarımcının işleri, farklı tarzları seven web tasarımcılara bile ilham verecek türden.

web tasarımcı drambuie portfolyo

Clément Faydi

Etkileşim ve kullanıcı arayüz tasarımı konusunda uzmanlaşmayı tercih eden bir tasarımcı olarak Faydi’nin portfoyosu web tasarım konusunda ilham perisi arayan birçok kişinin karşısına çıkıyor. Başarılı tasarımcının portfolyosunda özellikle minimalist tasarımlar öne çıkıyor.

clement web tasarımcı portfolyo örneği

Robbin Cenijn

Bir süre motion grafik ve video alanlarına yönelen Cenijn, daha sonra çalışmalarını intereaktif tasarımlar üzerine yoğunlaştırmayı tercih etmiş. Şu sıralar DDB & Tribal Worldwide Amsterdam’da tasarım direktörü olarak çalışıyor.

web tasarımcı burger

Maya Rioux

Kanadalı tasarımcı yaratıcılığa olan tutkusuyla dikkat çekiyor. İnteraktif sanat direktörü olarak çalışıyor ve sürekli değişen medyalara hızlı adaptasyonu ve şahane fikirleri sayesinde göz alıcı işlere imza atıyor.

web tasarımcı boutique portfolyo

Pier Sandro Cancellara

Şimdilerde dijital sanat yönetmeni olarak çalışan Cancellara, profesyonel hayatına pazarlama analisti olarak başlamış. Milanda yaşayan tasarımcı kendine has tarzıyla ilham verici işlere imza atıyor.

web tasarımcı boat

Higher

Higher aslında bir marka deneyimle ajansı olarak çalışıyor. Web tasarım konusunda büyük bir paya sahip olan branding konusunda çıkardıkları işler takdiri hak ediyor. Büyük markalar için yaptıkları işlerle kazandıkları ödüller de bu fikrimizi destekliyor.

ugg portfolyo örneği

Nathan Leigh Davis

Davis tasarımcı olmasının yanı sıra front-end web developer olarak da şahane işler yapıyor. Önceleri baskı tasarımcısıyken kodlamaya olan ilgisi profesyonel hayatında büyük değişikliklere yol açmış. Responsive web tasarımlarına mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz.

web tasarımcı taylor

Zach McCullough

McCullough, Behance’nin senior tasarımcısı olarak çalışıyor. Tasarımlarıyla ilgili en dikkat çekici özelliği farklı kanalları web sitelerinde bir araya getirme konusundaki başarısı. Kullanıcıların dikkatini çokca çeken işlere imza atıyor.

web tasarımcı scotch

Hype & Slippers

Bristol’dan küçük bir tasarım stüdyosu olan Hype & Slippers’in çok büyük işlere imza atacağını öngörmek çok uçuk kaçık bir fikir sayılmaz. Henüz çok büyük bir stüdyo değilken yaptıkları tasarımlar bile adından söz ettiriyor ve tasarımcılara ilham veriyor.

 

pubgrub portfolyo

Momkai

Momkai, Amsterdam’da bulunan bir dijital kreatif ajans. Uygulanabilir yaratıcı fikir üretme konusunda oldukça başarılı olan ajans çok büyük markalara güzel işler çıkarmış.

web tasarımcı mimko

Michel Sycz

Web tasarım konusuna yıllarını vermiş olan Sycz, başarılı branding tasarımlarıyla göze çarpıyor. Diğer yandan interaktif web tasarımlarında kendine has dokunuşlarını fark etmek hiç zor değil.

web tasarımcı michel

Marius Roosendaal

Roosendaal, Hollandalı bir branding uzmanı ve sanat yönetmeni. Büyük şirketler için yaptığı sade ve şık tasarımlar ile tarzını ortaya koyuyor. Web tasarıma yaklaşımı tam da kullanıcının tercih edeceği özellikleri bünyesinde barındırıyor.

marius

Chris Wang

Tayvanlı tasarımcı, bu güne kadar çok sayıda dünya devi markayla çalışmış. Özellikler filmlere yaptığı renkli tasarımları ve dikkat çekici web sitesi temaları ile birçok tasarımcıya ilham veriyor.

lorax portfolyo

Shane Mielke

Hem tasarımcı hem de kreatif direktör olan Mielke yarattığı web sitelerinde tasarım, geliştirme, hareket ve fotoğrafı buluşturuyor. Farklı ögelerin bir arada kullanıldığı siteleri kesinlikle çok yaratıcı!

web tasarımcı hills


Birlikte çalıştıkları büyük markaların yanı sıra kendine has özelliklere sahip bu tasarımcıları, web tasarımcı portfolyo örnekleri listemize eklememizin birçok nedeni var. Hem müşteriyi hem kullanıcıyı memnun etme konusunda başarılı işlerden kendi çalışmalarınızda ilham kaynağı olarak faydalanabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← 2015 Sosyal Medya Pazarlama Trendleri 2015 İçin Önemli Web Tasarım Trendleri →

Yazar Hakkında

Gizem Taş
Gizem Taş
Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldu. Gizem, kariyerine metin yazarı olarak devam ediyor ve aynı zamanda Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.