Avon’dan Meme Kanserine Karşı Mobil Uygulama: Pembe Hareket

Avon’dan Meme Kanserine Karşı Mobil Uygulama: Pembe Hareket

Avon, yayınladığı Pembe Hareket mobil uygulaması ile kadınları harekete geçmeye ve meme kanseri ile savaşmaya davet ediyor.

Türkiye’de her yıl yaklaşık 30 bin kadına meme kanseri teşhisi konuluyor. Kadınların günümüzdeki önemli sorunlarından biri olan bu hastalığa karşı 18 yıldır “Meme Kanseri ile Mücadele” projesini sürdüren Avon, yeni bir mobil uygulama ile bu farkındalığı arttırmayı ve kadınları harekete geçirmeyi amaçlıyor.

Avon, her yıl geniş bir katılımla gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen Pembe Yürüyüş etkinliğinden yola çıkarak geliştirilen “Pembe Hareket” mobil uygulaması ile kadınları harekete geçmeye davet ediyor. Uygulamayı kullanarak yapılan spor aktivitelerinde katedilen her 1 km yol için Meme Kanseri İle Mücadele fonuna 1 TL bağışta bulunuluyor. Uygulama ile 30 bin kadın için 30 bin km yol hedefleniyor.

Tüm kadınları spor yoluyla meme kanserinden korunmaya ve farkındalık yaratmaya teşvik etmek için geliştirilen Pembe Hareket uygulamasını kullanan herkes gün içerisinde koştuğu yolu ve yürüdüğü mesafeyi görebiliyor ve diğer kullanıcılarla paylaşabiliyor. Uygulama ile kullanıcıları katettikleri toplam mesafe ölçülebiliyor. Böylece Avon, 30 bin kilometreye kadar bağış yapmaya devam ediyor.

avon kukaapps mobil uygulama

Kuka Apps tarafından geliştirilen Pembe Hareket uygulamasını AppStore ve Google Play Store üzerinden indirerek, kanserle mücadeleye siz de bir adım atabilirsiniz. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Akbank Kurumsal Web Sitesi Yenilendi Secretcv.com Web Sitesini Yeniledi! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.