Amazon, Twitch’i 970 Milyon Dolara Satın Aldı

Amazon, Twitch’i 970 Milyon Dolara Satın Aldı

Daha önce Google ile görüşmelerde bulunan Twitch’i Amazon 970 milyon dolar karşılığında satın aldı.

Dünyanın en büyük oyun odaklı canlı video akış platformu olan Twitch’in CEO’su Emmett Shear, satış sonrasında tüm ekibe teşekkür etti ve “Amazon’un da desteğiyle, size daha iyi bir Twitch sunmak için gerekli kaynaklara sahip olacağız,” dedi. Twitch’de her şeyin aynı kalacağını ve Amazon’dan bağımsız bir şekilde yoluna devam edeceğinin de haberini verdi.

Diğer yandan Amazon’dan tarafından konuşan ise şirketin kurucusu ve CEO’su olan Jeff Bezos oldu. Bezos, Twitch gibi müşteri odaklı olduklarını ve farklı düşünmeyi sevdiklerini söyledi. Ayrıca daha hızlı bir gelişim için Twitch oyun ekibine yardımcı olacaklarını bildirdi.

Daha önce Twitch’i almak üzere Google’ın 1 milyar dolar teklif ettiği haberini almıştık. Fakat Forbes’den gelen bir rapora göre, Google ile anlaşma yapılırken olası güven sorunları ile ilgili bir uzlaşmaya varılamadı ve sonunca Twitch Amazon ailesine katıldı.

Amazon’un Twitch’i nasıl destekleyeceğini ve her ay 5 milyondan fazla oyunseveri bir araya getiren Twitch’in bu süreçten nasıl etkileneceğini hep beraber göreceğiz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Instagram'dan Time Lapse Video Uygulaması: Hyperlapse Voden’den Ice Bucket Challenge’a Yaratıcı Cevap: ChallengeMatik →

Yazar Hakkında

Gizem Taş
Gizem Taş
Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldu. Gizem, kariyerine metin yazarı olarak devam ediyor ve aynı zamanda Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.