Akıllı Diş Fırçası: Kolibree

Akıllı Diş Fırçası: Kolibree

Bir Fransız şirketi tarafından Bluetooth bağlantılı diş fırçası olarak lansmanı yapılan Kolibree, rutin diş fırçalama alışkanlıklarınızı değiştirme vaadi sunuyor.

Birbiri ardına piyasaya sürülen akıllı cihazlar arasına en son katılan akıllı diş fırçası Kolibree’yi kullanmak için, kullanıcıların mobil uygulamayı akıllı telefonlarına ücretsiz olarak indirmesi yeterli.

Kolibree Bluetooth aracılığı ile telefonunuzla bağlantı kurup fırça kullanımınızı analiz ediyor ve akıllı telefonunuzun paneline kolayca erişerek gelişiminizi gösteriyor. Her diş fırçalamanızda Kolibree sensörleri yardımıyla 3 ana kayıt tutuyor: Dişlerinizi ne kadar süre fırçaladığınız, dişlerinizin tüm bölgelerine ulaşıp ulaşmadığınız ve fırçalama şeklinizin doğru olup olmadığı.

Android ve iOS işletim sistemine sahip tüm akıllı telefonlarla senkronize çalışabilen Kolibree’nin, modeline bağlı olarak 99-200 dolar arası bir fiyat aralığında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

 
Piyasadaki ilk “akıllı diş fırçası” Kolibree değil. Yaklaşık bir sene önce Beam Brush, ilk Bluetooth bağlantılı diş fırçası olarak 25 dolar civarından satışa sunulmuştu. Kolibree’nin, akıllı telefona Bluetooth ile bağlanabilen ve fırçalama süresini kaydedebilen Beam Brush’tan farkı, fırçanın hareketlerini de takip edebiliyor olması.

Hedef kitlesi olarak özellikle çocuklar ve ebeveynlere odaklanan akıllı diş fırçaları, diş fırçalama deneyimini eğlenceli ve verimli hale getirmeyi amaçlıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Dijital Ev Teknolojileri İçin Hazır Mısınız? Türkiye’nin İlk F-Ticaret Oluşumu: Shop & More →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.