Akbank Sanat Instagram Kampanyası: #KısaYoldan

Akbank Sanat Instagram Kampanyası: #KısaYoldan

Akbank Sanat, 11. Akbank Kısa Film Festivali için gerçekleştirdiği Instagram kampanyası #KısaYoldan ile interaktif bir hikayeye imza atıyor.

Bu yıl 11. kez gerçekleştirilecek Akbank Kısa Film Festivali tanıtımı kapsamında Akbank Sanat Türkiye’de ilk olacak bir proje gerçekleştiriyor. #KısaYoldan isimli Instagram kampanyası ile katılımcılar, festivale yetişmek isteyen bir gencin yerine geçerek kendi seçimleri ile şekillenen interaktif bir hikayenin parçası oluyorlar.

McCann imzalı kampanya, Instagram üzerinden yayınlanan “kısa” filmlerden oluşuyor. 37 video, 12 alternatif son ve 85 farklı senaryodan oluşan projede kullanıcılar yaptıkları seçimlerle festivale yetişmek için en kısa yolu bulmaya çalışıyor. Bu sırada Instagram hesapları arasında dolaşarak mafyadan kaçan katılımcılar; kapkaççı kovalamak, kedi kurtarmak, kısa mesafe için taksiciyi ikna etmek gibi zorlu süreçlerden geçiyor.

Twitter fenomenlerinin de rol aldığı #KısaYoldan  hikayesinde festivale en kısa yoldan ulaşan kullanıcılar “en kısa son”da bulunan kodu paylaşarak sürpriz bir ödül kazanma şansına sahip oluyor.

 
Akbank Kısa Film Festivali’nin interaktif kampanyasına Akbank Sanat Instagram hesabı üzerinden ulaşabilir ve bu maceraya dahil olabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Canped Nesiller Boyu Gülümseyin Fotoğraf Yarışması Volkswagen iPad Reklamı: The Blind Spot →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.