Ajanslar İçin Müşteri Yorumu Üzerine Öneriler

Dijital Pazarlama, Konular 22 Şub 2016
Ajanslar İçin Müşteri Yorumu Üzerine Öneriler

Müşteri yorumları işinizle ilgili somut örnekler vermesi sayesinde potansiyel müşterilerinizi ikna etmenize yardımcı olur.

Web sitesi, ajanslar için en önemli vitrinlerden biridir ve potansiyel müşterilerin ajansları ne kadar güvenilir bulduğuyla doğrudan ilgilidir. Birlikte çalışmak için yeni bir ajans ararken karşınıza çıkan ajansların web sitelerini gezdiğinizi düşünün. Bu web sitelerinde en fazla dikkat kesileceğiniz bölüm hangi kısım olur? Büyük olasılıkla verilen hizmetler ve referanslar.

Bu nedenle verdiğiniz hizmeti doğru bir şekilde anlatmanın yanı sıra bu güne kadar yaptığınız işlerin en güzel şekilde sunulması ve birlikte çalıştığınız kişi ya da firmalardan alacağınız müşteri yorumları büyük önem taşır. Mutlu müşteriler genellikle yorum bırakmazken şikayetini dile getirmek isteyenlere engel olmak epey zordur. Buna karşılık tüketicilerin yüzde 63’ü müşteri yorumu almış olan ürün ve hizmetleri satın alma eğilimi gösterir.

Müşteri yorumları şüpheyi azaltırken inandırıcılık ve güven sağlar. Doğru kullanıldığı zaman bu yorumlar potansiyel müşterilerin ilgisini çekmede en etkili ve en kolay yollardan biri olabiliyor. Aşağıdaki ipuçları müşteri yorumlarıyla ilgili size yardımcı olabilir.

müşteri yorumu


Çok genelleyici yorumlardansa, müşterilerinizden daha detaylı ve size has özellikleri yazmasını isteyebilir ve böyle yorumları web sitenizde paylaşmanızı öneririz. Mutlu müşterilerden rica ettiğinizde büyük olasılıkla sizi tavsiye eden bir müşteri yorumu yazacaklardır. Unutmayın, bu yazıların altında bir kişi ya da şirket imzası olması anonim olmasından çok daha güvenilir bir izlenim yaratır.

Firmanızın web sitesinde ve online broşürlerinizde müşterilerinizden aldığınız yorumlara yer verin. Bunları istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Kendinizi yorum sayfasıyla kısıtlamayın.

Mutlu müşterilerinizden yorum istemeyi düzenli hale getirin. Onlar için yaptığınız işin hemen bitiminde yorum isteğinde bulunmanız en iyi zamanlama olacaktır.

Yorum istemek için en kolay yollardan biri de LinkedIn’dir. Böylece hem LinkedIn’deki takipçilerinizin görebileceği hem de web sitenizde kullanabileceğiniz bir tavsiye yazısı elde edersiniz. LinkedIn’de yaptığınız yorumlar genellikle karşılığında olumlu yorum olarak size geri döner.

Müşterilerinizden aldığınız olumlu bir e-postayı, web sitenizde ya da farklı mecralarda müşteri yorumu olarak kullanabilip kullanamayacağınızı sormayı ihmal etmeyin. Müşterinizle aranızda geçen bir konuşma karşı tarafın da izniyle harika bir müşteri yorumuna dönüşebilir.

Yorumlarınızı paylaşırken fotoğraf eklemek tıklanma oranını mutlaka arttırır. Ve son olarak size yorum yapan kişi ya da firmalara ait web sitelerine giden bir link vermeniz yorumun güvenilirliğini arttıracaktır.

ajanslar için müşteri yorumu üzerine öneriler


Sonuç

Müşterilerinizden alacağınız yorumlar web sitenizi bir online mecra olmanın ötesine taşıyarak, kişisel ve güçlü bir izlenim yaratır. Kişiler ve firmalar, kendilerine uygun bir ajans ararken bu yorumlara önem veriyor.

Unutmayın, güvenilir ve size özel yorumlar, potansiyel müşterilerinizin gözünden kaçmaz ve tercih edilme olasılığınızı arttırır. Özellikle iyi iletişim kurduğunuz ve başarılı sonuçlar elde ettiğiniz müşterilerinizin hakkınızda birkaç cümle de olsa yorum yapmasını rica edin ve bu yorumları en etkin şekilde kullanmaya çalışın.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Dijital Çağda Kitleleri Etkilemek: Influencer Marketing Yaratıcı Ajanslar İçin Potansiyel Müşterileri İkna Etme Önerileri →

Yazar Hakkında

Gizem Taş
Gizem Taş
Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldu. Gizem, kariyerine metin yazarı olarak devam ediyor ve aynı zamanda Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.