Adidas, Okyanusları Plastik Atıklardan Kurtarmak İçin Herkesi Koşmaya Çağırıyor!

Adidas, Okyanusları Plastik Atıklardan Kurtarmak İçin Herkesi Koşmaya Çağırıyor!

Adidas ve Parley for the Oceans aktivizm grubu, okyanusları plastik atıklardan arındırmak için herkesi koşmaya davet ediyor.

Her yıl, 8 ton plastik atık, okyanuslarda son buluyor. Adidas gibi markaların, plastik atıklarla mücadele etmek için düzenlediği organizasyonlar, hiç de önemsiz olmayan bu problem hakkında insanların bilinçlenmesini sağlıyor.

Adidas’ın okyanus aktivizm grubu Parley for the Oceans, ikinci kez Run for the Oceans etkinliğini destekliyor. Adidas, Parley for the Oceans’la okyanusları güzelliği ve kırılganlığı hakkında farkındalık yaratmak için 2015’ten beri çalışıyor.

Küresel koşu hareketine, GPS koşu uygulaması Runtastic’i indirerek herkes dahil olabiliyor. Dünyanın her yerinden koşucular, çevrelerindeki gruplara katılarak hareketin bir parçası haline geliyor. Adidas, Parley Okyanus Plastiği Programı’na her bir kilometre için 1$ bağışlıyor. Üst sınır ise 1 milyon dolar olarak belirlenmiş.

Kreatif ajans TBWA\Neboko imzası taşıyan kampanya için hazırlanan diğer video ise Adidas’ın yeni UltraBOOST koşu ayakkabılarını inisiyatife dahil ediyor. Spor ayakkabı, su kirliliğiyle mücade için hazırlanmış. Ayakkabıda kullanılan malzeme, sahillerdeki plastiklerin geri dönüştürülmesiyle elde edilmiş. Ayakkabının bir çifti, 11 plastik şişenin okyanuslara girmesini engelliyor. Reklam filminde ayakkabının üstünde yer alan örme logo, stop-motion animasyonla hareketlendirilmiş.

 
Koşu hareketine kaç kişinin katıldığını ve ne kadar kilometre koşulduğunu kampanyaya ait web sitesinden takip edebilirsiniz. Dilerseniz, hareketin bir parçası haline gelebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Stabilo, Erkeklerin Gölgesinde Kalan Kadınları Belirginleştirdi Beckham ve Zidane'ın Dostluğu, Adidas’ın 2018 FIFA Dünya Kupası Reklamında! →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.