2014’ün En Büyük Bağımsız Reklam Ajansları

2014’ün En Büyük Bağımsız Reklam Ajansları

MediaCat tarafından Nielsen verileri ile hazırlanan 2014’ün En Büyük Bağımsız Reklam Ajansları listesi açıklandı.

MediaCat, 2014 yılının en büyük 100 bağımsız reklam ajansını açıkladı. Geçtiğimiz yılın listesine göre önemli değişiklilerin olduğu sıralamada birinci olan isim Güzel Sanatlar birinciliği korurken, ikinci sıradaki Alametifarika’nın yerini M.A.R.K.A’ya bırakarak üçüncü sıraya gerilediği görülüyor. Listeye beşinci sıradan giriş yapan Lokal İstanbul ise dikkat çeken ajanslar arasında.

MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan tarafından açıklanan listeye göre 2014 yılının en büyük 5 bağımsız reklam ajansı sırasıyla şu şekilde; Güzel Sanatlar, M.A.R.K.A, Alametifarika, Rafineri, Lokal İstanbul.

Ocak- Aralık 2014 tarihlerinde gazete, dergi, radyo, televizyon ve açıkhava gibi mecralarda yapılan tarife fiyatları (rate card) üzerinden hesaplanması ve network ajanslarının listeden çıkarılması ile oluşturulan en büyük reklam ajansları listesi şu şekilde:

2014 En Büyük Reklam Ajansları

Kaynak: MediaCat Online

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Cannes Lions: Çalışanınızı Kovmayın, Cannes’a Gönderin! Calve'nin Yeni Dijital İletişim Ajansı; Wox Digital! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.