14. Altın Örümcek Web Ödülleri Başvuru Süreci Uzatıldı!

14. Altın Örümcek Web Ödülleri Başvuru Süreci Uzatıldı!

DorukNet tarafından bu yıl 14.sü düzenlenecek olan, Türkiye’nin ilk ve tek bağımsız web ödülleri organizasyonu Altın Örümcek Web Ödülleri için başvurular yoğun talep üzerine 31 Aralık Perşembe gününe kadar devam edecek.

14. Altın Örümcek Web Ödülleri için başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 31 Aralık 2015 tarihine kadar, Altın Örümcek Web Ödülleri web sitesinden gerçekleştirebilecek. Yarışma ile ilgili bilgilerin detaylı bir şekilde yer aldığı web sitesinde tüm verilere kolaylıkla erişilebiliyor.

Yepyeni Kategoriler Yarışıyor 

Bu yıl eklenen yeni kategorilerle, başvuru yapılabilecek kategori sayısı 41’e çıktı. Mobil uygulamalara yönelik projeleri ödüllendirmek adına, uzun yıllardır heyecanla beklenen  Mobil Uygulama kategorisi, Alışveriş, Bankacılık & Finans, Haber ve Hizmet olmak üzere 4 ayrı kategoride yerini aldı.

Ayrıca hizmet sektöründe yer alan tüm işletmelerin projelerinin de katılabileceği “Hizmet” kategorisi eklendi. Bireysel projeleri desteklemek ve geliştirmek adına, yıllardır çok yüksek sayıda katılım gerçekleştirilen “Blog” kategorisi, “Bireysel Blog” ve “Kurumsal Blog” olmak üzere iki kategoriye ayrıldı.

Tüm kategorileri incelemek için tıklayınız.

Altın Örümcek’te Değerlendirme 3 Aşamadan Oluşacak

31 Aralık Perşembe gününe kadar uzatılan başvuru sürecinin ardından Altın Örümcek Web Ödülleri, Haziran ayında 41 kategoride en iyi projelere ödüllerin verildiği ödül töreni ile son bulacak.

Başvuru süresinin bitiminden sonra, bilişim, medya ve iş dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan jüri üyeleri projeleri Ön Eleme, Grup Değerlendirmeleri ve Final değerlendirmeleri olmak üzere üç aşamada değerlendirecekler. Final değerlendirmeleri sonucunda, jürinin oyları ile  belirlenecek ödül kazanan projeler Haziran ayında yapılacak ödül töreninde açıklanacak.

Halk Favorilerini Seçecek! 

Organizasyonda ayrıca, internet kullanıcılarının da katılımıyla, Halkın Favorilerini belirlediği genel katılıma açık Halk Oylaması yapılacak. Halk Oylamasına katılmak isteyen internet kullanıcıları, 04 Nisan – 24 Nisan 2016 tarihleri arasında, organizasyonun resmi web sitesini ziyaret ederek oylama hakkında detaylı bilgiye ulaşabilecekler.

altin örümcek başvuru uzatıldı

Organizasyon Takvimi

14. Altın Örümcek Web Ödülleri için adaylık başvuruları, 31 Aralık tarihine kadar yapılabilecek. 18 Ocak – 24 Nisan 2016 tarihleri arasında jüri değerlendirmesine girecek olan projeler, 4 Nisan – 24 Nisan tarihleri arasında ise halk oylamasına sunulacak.

Geçmişte Altın Örümcek:

2002 yılından günümüze değin aralıksız olarak gerçekleştirilen ve geleneksel bir hale gelen Altın Örümcek Web Ödülleri’nin ana hedefi web ve internet teknolojileri kullanılarak gerçekleştirilen başarılı projelerin daha iyi tanıtılması ve hak ettiği yeri bulması. Altın Örümcek Web Ödülleri aynı zamanda bu alana yapılan yatırımları da özendirmeyi amaçlıyor. Web, internet teknolojileri, pazarlama ve iletişim alanlarında yetkin ve tecrübeli jüri üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen Altın Örümcek Türkiye’nin ilk ve tek Bağımsız web ödülleri organizasyonu olma özelliğini de taşıyor.

14. Altın Örümcek Web Ödülleri hakkında detaylı bilgi ve başvuru koşulları için tıklayın.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Uzakrota Turizmde Pazarlama Zirvesi 25 Mart’ta! Mixx Awards Türkiye Başvuruları Başladı! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.