Whiskas’tan Meraklı Kediler ve Sahipleri İçin Hikaye Kitabı

Whiskas’tan Meraklı Kediler ve Sahipleri İçin Hikaye Kitabı

Whiskas, Londra’ya yapılan uçuş sırasında taşıma çantasından çıkarak, 52 gün boyunca yüz binlerce kilometre yolculuk yapan kedinin hikayesini bir kitaba taşıdı.

Kedi maması markası Whiskas, Londra’ya yapılan uçak yolculuğu sırasında taşıma çantasından çıkarak kaybolan ve 52 gün boyunca 960.000 km’lik uçuş yaparak 24 ülke gezen dünyanın en meraklı kedisi Watif’in hikayesini anlatan “The Curious Cat Book”u hazırladı. Hikaye kitabı,  Brezilyalı ajans AlmapBBDO iş birliğiyle hazırlandı.

Sayfalarında yer alan oyuncaklarla kedilerin merakını gideren, sahiplerinin de okuyarak dünyanın en meraklı kedisi hakkında bilgi sahibi olmasını sağlıyor. Yaşadıklarını Watif’in gözünden anlatan rengarenk illüstrasyonların yer aldığı kitap sayesinde hem kedi hem de sahibi, birlikte eğlenerek öğrenmenin tadını çıkarıyor.

Sınırlı sayıda basılan kitap, influencer’lara gönderilmiş. Fakat tüm kedi severler ve kedileri The Curious Cat Book’un sesli versiyonunu; Spotify, Deezer, Apple Music ve Amazon Music’ten dinleyebiliyor. Sesli kitabı kediler açısından çekici kılmak için onların bildiği sesler ve aralarında bağlamanın ve zitherin (kanuna benzer bir tür Çin çalgısı) bulunduğu bazı müzik enstrümanları kullanılmış.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Uçak Beklemeyi Kolaylaştıran Portatif Yatak Sınır Tanımayan Billboardlar →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.