WhatsApp’a Sesli ve Görüntülü Grup Araması Özelliği Eklendi

WhatsApp’a Sesli ve Görüntülü Grup Araması Özelliği Eklendi

WhatsApp’a, uzun süredir beklenen şifreli sesli ve görüntülü grup araması yapabilme özelliği geldi.

1.5 milyar WhatsApp kullanıcısı günde 2 milyar dakikayı uygulamadan arama yapmak için kullanıyor. Artık kullanıcılar yalnızca 1 kişiyle değil, 4 kişilik gruplar halinde sohbet edebilecek. WhatsApp, sesli ve görüntülü grup araması özelliğini bu haftadan itibaren  uygulamaya geçecek.

Grup görüntülü konuşma başlatmak için yalnızca internet bağlantısı yeterli. Bire bir sesli ve görüntülü arama başlattıktan sonra sağ üst köşeden “katılımcı ekle” butonuna basarak daha fazla kişi ekleyebiliyorsunuz.

WhatsApp, mesajlarda olduğu gibi, bu görüşmelerin de uçtan-uca şifrelendiğini belirtiyor. Bu etkileyici bir özellik çünkü Telegram bile bunu yapmaya henüz başlamadı. WhatsApp grup araması, dünyanın her yerinden farklı ağ koşullarında güvenilir bir şekilde çalışacak şekilde tasarlandı. Sesli ve görüntülü grup araması, WhatsApp uygulamasının iPhone ve Android sürümlerinde kullanıma sunulacak.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Snapchat’in Yeni Lensleri Sesle Kontrol Edilebiliyor 2M Kablo Dijital Ajansını Seçti →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.