Webtures’tan Yeni Bir Melek Yatırım Modeli: Dijital Melek Yatırımcılık

Ajans Haberleri, Haberler 17 Oca 2017
Webtures’tan Yeni Bir Melek Yatırım Modeli: Dijital Melek Yatırımcılık

Webtures, yer aldığı ve gerçekleştirdiği onlarca konferans, yüzlerce mentor görüşmeleri sonrasında girişimcilik ekosisteminde çok net bir sorunu tespit ederek, buna çözüm bulmak için kolları sıvadı.

Birbirinden şahane fikirler, etkileyici projeler, tasarımlar, yazılımlar, modüller… Her şey kusursuz ancak bir şey eksik: Kimsenin haberi yok!

Proje ve fikirler ne kadar mükemmel olsalar da pazarlanmadıkları sürece hedefe kesinlikle ulaşamadıklarına inanan Webtures, dijital pazarlamayı her anlamda yetkin bir şekilde kullanan bir ajans olarak girişimcilere bu konuda tamamen melek yani hiçbir bedel veya pay istemeden yatırım yapıyor.

Süreç Nasıl İşliyor?

Belirlenen tarihlerde açılan başvuru kabullerinden sonra, girişim ve projelerin ne tür bir fayda sağladığına “zaman, emek, para vs. tasarrufları” ve bu projelerin girişimcilerin bu alandaki yetkinliklerinin projeyi ne sürdürülebilir kılabildiğine odaklanarak elemeden geçiriliyor. Sonrasında bazı testlere tabi tutarak ikinci bir değerlendirme yapılıyor ve son aşamada jüri sunumundan geçen 3 projeye hangi alanda uygun bir pazarlama ile hedefe ulaşacağını planlayarak dijital pazarlama yatırım sürecini başlatılıyor.. Proje başına 50.000 TL’lik bir yatırım sürecini SEO, Adwords, Sosyal Medya Yönetimi ve Pazarlaması, Mailing, UX, Growth Hacking ve gerekmesi halinde proje alt yapısının geliştirilmesi konusunda çalışma başlatılıyor.

Dijital Melek Yatırımcılık Avantajları

  • Webtures’ın tüm dijital kanallardaki deneyimlerinin en yetkin şekilde kullanılması
  • Başta Webtures CEO’su olmak üzere, tüm ekibin mentor desteği ve sürecin düzenli birlikte organize edilmesi
  • Webtures’ın sahibi olduğu network üzerinden bireysel olarak projenin pazarlanma faaliyetleri
  • İhtiyaç durumunda, Webtures’ın Kartal ve Tuzla ofislerinde yer imkanı
  • Türkiye’de göstereceği performans ölçütünde yurt dışı pazarlama faaliyetleri için ikinci tur yatırım değerlendirmesi

Webtures’ın Dijital Melek Yatırımcılık projesi ile ilgili detaylı bilgi ve başvuru için şu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Venezia Mega Outlet Dijital Süreçte Creaturk Dedi! Türkiye’nin İlk Programatik TV Reklamı Yapı Kredi’den! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.