Volvo, Geleceği Bir Kadın Astronotla Dünya Dışında Arıyor

Volvo, Geleceği Bir Kadın Astronotla Dünya Dışında Arıyor

Volvo’nun XC60 modelinin tanıtıldığı reklam filmindeki kadın astronot, geleceği uzayda arıyor.

Kim demiş kadınlar astronot olamaz diye? Kadınlar isterse önlerindeki tüm engelleri aşarak, hayallerinin peşinden gidebilir, hatta astronot olup uzaydan dünyaya bakarak derin düşüncelere dalabilir…

Hollywood yapımı bir bilim kurgu filmini andıran “Embrace The Future” (Geleceği Kucakla) isimli reklam kampanyası, 24 yıl NASA için hizmet vermiş, 3 kez uzay gezisine katılmış Cady Coleman’ın senaryo verdiği destekle güçlenmiş ve Grey New York imzası taşıyor.

Reklam filmi, kadın astronotun dünyadan uzaya uzanan yolculuğu anlatılıyor. Eşi, uzay yolculuğuna çıkacak olan kadını, Volvo XC60 otomobilleriyle roketin fırlatılacağı alana götürüyor. Kadının duyduğu heyecan, gözlerinden okunuyor.

Birkaç kısa diyalog dışında, monolog şeklinde devam eden reklamın baş karakteri olan kadın astronot, annesinin ona inanmasının, destek olmasının ve yeteneklerini hiçbir zaman sorgulamamasının kendisini bu günlere getirdiğini söylüyor.

Yeryüzündeyken küçük gibi görünen dünya ve insanlar, uzaydan bakıldığında astronotun gözüne büyük, karmaşık ve dünya içinde birer dünya gibi görünüyor.

Reklam filmi, NASA’nın eski astronotlarından Coleman’ın etkileyici bir sözüyle sona eriyor: “Dünyada iki çeşit insan vardır. Biri, gelecekten korkanlar; diğeri, geleceği kucaklayanlar. Gelecek, korkusuz olanlar içindir.”

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← IKEA’dan Dünyanın En Pahalı Tablosuna 10 Dolarlık Çerçeve HotStepper, Yolunu Kaybedenlere Yol Gösteriyor →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.