Videolarda Viral Başarının 6 Sırrı

Videolarda Viral Başarının 6 Sırrı
Videolarda viral başarı için hedef kitlenizin ilgisini çekeceğini düşünerek oluşturduğunuz içeriği doğru zamanda ve etkileyici bir şekilde sunmalısınız. Son zamanlarda markalar ve pazarlamacılar içeriklerinin viral başarıya ulaşması için çalışıyor. Fakat videoların viral başarıya ulaşması pek kolay gözükmüyor. Diğer yandan paylaşılabilirliği yüksek içerik bir firmayı çok iyi yerlere taşıyabilir ve çok yüksek dönüşüm oranına sahip olabilir. Viral başarıya ulaşmak ve bu başarıyı tekrarlamak oldukça zor olduğu için dikkatli olmakta fayda var. Unutmayın ki başarılı her bir viral videonun yanı sıra binlerce başarısız örnek var. Viral başarı ihtimalinizi artırmak için yapabileceğiniz birkaç şey var. Aşağıda görebileceğiniz videolarda viral başarının 6 sırrı bu konuda size yardımcı olacaktır.
1. Kısa ve ilgi çekici olun Twitter'da 140 karakterden oluşan bir içerik oluşturduğunuzu varsayın. Hedef kitlenizin dikkat aralığı oldukça kısa olduğu için videonuzu araya sıkıştırmanız için harika bir platform. Fakat yapılan araştırmalan insanların %19'unun 10 saniye içinde videoları kapattığını gösteriyor. Yani 1 dakika içinde kitlenizin neredeyse yarısını kaybedebilirsiniz. Bu nedenle videonuzun ilk 10 saniye içerisinde kapatılmaması için en başta ilginç, şaşırtıcı ve/ya eğlenceli bilgiler kullanın. Viral başarıya ulaşmak için hazırlanan videolarda en iyi kısmı en sona saklamak kötü bir fikir.
2. Neşeli ve iyimser olun En çok hangi hisleri uyandıran içeriklerin paylaşıldığı üzerine çeşitli çalışmalar yapıldı. Ortaya çıkan sonuçlar en çok paylaşılan içeriklerin pozitif ve eğlenceli olduğunu gösteriyor. Mutluluk veren içerik üzüntü verenlere oranlara çok daha fazla viral başarıya ulaşıyor. Paylaşılabilir olmak için videonun izleyiciyi etkilemesi gerekiyor. Bu nedenle videonuzun çok paylaşılması ve viral başarıya ulaşması için neşeli ve iyimser olmasına, pozitif hisler uyandırmasına dikkat edin.
  Dünyada ve Türkiye'de ses getirmiş viral video örneklerini izlemek için Viral Videolar sayfamıza bir göz atın. 3. Zamanlamaya dikkat edin Videolarınızın viral başarıya ulaşmasını istiyorsanız içeriğinizin taze olması gerekiyor. İnternette ya da hedef kitleniz arasında popüler olan konularda içerik oluşturarak, videonuzun daha fazla insana erişmesini ve daha fazla insan tarafından paylaşılmasını sağlayabilirsiniz. Bu konu dünya çapında gerçekleşen bir etkinlik olabileceği gibi popüler kültür ile ilgili bir haber de olabilir. Örneğin, video kanallarında ne kadar çok Game of Thrones parodisi olduğuna bir göz atabilirsiniz. Hedef kitlenizle aynı dili konuşuyorsanız ve aynı konularla ilgileniyorsanız doğru zamanda doğru içeriği oluşturma şansınız artacaktır.
4. Dahil olun Viral başarının sırlarından biri de etkileşimdir. Hedef kitlenizle etkileşim kurarak onların dikkatini çekebilirsiniz. Sonuçta herkes sesinin duyulmasından hoşlanır. Oluşturduğunuz videolara izleyenlerin sorularını yanıtlamak gibi bir etkileşim özelliği eklerseniz içeriğiniz daha fazla dikkat çekebilir ve viral başarıya ulaşabilirsiniz.
5. Bilgi verin. Hedef kitleniz günlük işleri ile ilgili sürekli yeni bilgi ve daha kolay yollar araştırıyor. Video içeriğiniz aynı anda bilgilendirirken dikkat çekmeyi başarırsa viral başarının da kapısını aralamış olur.
6. İlham verin. İlham veren başlıklar büyük ilgi görür ve viral başarıyı etkiler. Videonuzun paylaşılması için izleyicilerinizin hikayelerinizden ilham almasını sağlayın. İzleyiciler konu ne olursa olsun kendilerini fikir veren hikayeleri sever. Videonuz ne kadar fazla ilham verirse paylaşım oranı da o kadar artar.
Video oluşturmak hiç kolay bir iş değil. Öyle olsa tüm videolar viral başarıya ulaşırdı. Videolarda viral başarının 6 sırrı ile daha fazla dikkat çekebilir ve içeriğinizin paylaşılma olasılığını artırabilirsiniz.
Benzer Yazılar
Yeter Çetinkaya: Yapay Zeka insanlık için tehdit mi, yoksa büyük bir fırsat mı?
Yeter Çetinkaya: Yapay Zeka insanlık için tehdit mi, yoksa büyük bir fırsat mı?
Devamını Oku >
Dönüşüm Oranınızı Maksimuma Çıkarmak için İzlemeniz Gereken Adımlar
Dönüşüm Oranınızı Maksimuma Çıkarmak için İzlemeniz Gereken Adımlar
Devamını Oku >
Dijital Pazarlamada Hedef Kitle Analizi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Dijital Pazarlamada Hedef Kitle Analizi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Devamını Oku >
Günümüz Dijital Dünyasında Sosyal Medya Pazarlaması Niçin Önemlidir ?
Günümüz Dijital Dünyasında Sosyal Medya Pazarlaması Niçin Önemlidir ?
Devamını Oku >