Vestel’den Kısa Ama Heyecan Dolu YouTube Dizileri

Vestel’den Kısa Ama Heyecan Dolu YouTube Dizileri

Vestel, alışılmış Türk dizi kurgusunu 6 saniyelik reklam filmlerine sığdırıyor.

Türk dizi sektörünün popülerleşerek yurt dışına açılmasıyla, Batılı yapımlara alışık olan izleyiciler yeni bir kültürle tanışmaya başladı. Çünkü Türk dizilerinin konuları işleyiş biçimi oldukça farklı ve bir çiftin tanışıp ilk kez öpüşmeleri sezonlarca konu edilecek kadar uzun.

İşte bu noktada, Vestel bir cankurtaran gibi yetişti ve VSeries’i yarattı. YouTube’da atlanamayan, 6 saniyelik bumper reklamların yerine bir Türk dizisi sığdıran Vestel, ürün yerleştirmeleriyle de nokta atışı yapıyor.

Türk kültürünün sevdiği duygusal yoğunluğu taşıyan seriler yaratan Concept İstanbul’un kreatif direktörü Umut Dizdar kampanyanın çıkış noktasını şöyle açıklıyor: “Türkler, Türk dizilerini seviyor ama absürt biçimde uzatmalardan nefret ediyor. Her bölüm en az 90 dakika sürüyor. Sonra düşündük ki, bir Türk dizisini 6 saniyeye sığdırırsak nasıl olur?” ve ekliyor: “İddialı, yaratıcı, ajanslar ve reklam sektörü için ise heyecan verici bir yaklaşım.”

Ürün yerleştirmenin karışık, genç kuşağı etkilemenin ise zor olduğu koşullara Vestel kendi serileriyle hem ekonomik hem eğlenceli bir çözüm getiriyor. Youtube’un yeni hedefleme sistemiyle, izlenilen bölüm bir daha kullanıcı karşısına çıkmıyor. Ancak, bölümlere yetişemediyseniz viziizle.com üzerinden istediğiniz dizinin tüm sezonuna ulaşabiliyorsunuz.

 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Pizza Hut Parka İle Her Yerde Sıcak Pizza Yiyebilirsiniz CoverGirl, Özgün Güzellik Kavramını Katy Perry’le Anlatıyor →

Yazar Hakkında

Şenay Elvan Duman
Şenay Elvan Duman
Elvan, Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunu. İzmir'de sektörle ilgili deneyimler kazanan Elvan, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.