Twitter’la Çözüme Ulaşan Bir Garip Hikaye

Twitter’la Çözüme Ulaşan Bir Garip Hikaye

Yeni kullanıcıları hedefleyen Twitter, sosyal ağa kaydolmanın ne kadar kolay olduğunu, trajikomik bir polisiye hikayeyle anlatıyor.

Twitter, platformda yaptığı değişiklikleri sıkıcı bir “nasıl yapılır?” videosu hazırlamak yerine, kullanıcıların bu yeniliklerin üstesinden nasıl gelebileceklerini ve yeni kullanıcılar için Twitter’a kayıt olmanın ne kadar kolay olduğunu anlatmanın eğlenceli bir yolunu buldu.

Twitter içyapımı olan “Let’s Go Twitter” isimli reklam filmi, polisiye bir hikayeyi konu alıyor ve olaylar Twitter’la birlikte gelişiyor. Reklamın başrolünde İngiliz komedyen Romesh Ranganathan yer alıyor. Hikaye ise şöyle ilerliyor: Polisler, orta yaşlarda bir erkeğin yaşadığı evin etrafını sarıyor.

Operasyonun başındaki polis memuru, evde yalnız olan adama megafonla “Bunu halledebiliriz. Yalnızca Twitter’a gir” diyor. Polisle adam arasındaki eğlenceli diyalog, film boyunca devam ediyor. Twitter’a kayıt olmaya çalışan adamın adı Kenny G. Bu isimde ünlü bir saksafoncu olduğu için, adam bu ismin alınmış olduğunu söylüyor.

Polis, farklı bir isim almasını öneriyor. Farklı bir kullanıcı adıyla uygulamaya kaydolan adam, ilk başta sosyal ağa karşı gibi görünse de kısa sürede Twitter’ı sevmeye ve sevdiği isimleri takip etmeye başlıyor. Adamın  Twitter’la tanışması, evden çıkmaya ikna edilene dek sürüyor. Mahalledeki komşular da bir süre sonra olup bitene dahil oluyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← En Dikkat Dağıtıcı Anlarda Bile Sürücüler Renault’yla Güvende Burger King’den McDonald’s’a Alevli Yılbaşı Hediyesi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.