Twitter’da Kullanılan Karakter Sayısı İki Katına Çıkıyor

Twitter’da Kullanılan Karakter Sayısı İki Katına Çıkıyor

140 karakter sınırını kaldırmaya hazırlanan Twitter, karakter sayısını 280’e çıkarıyor.

2013 yılından beri devam eden Twitter karakter sayısının artışı konusundaki tartışmalar, CEO Jack Dorsey’nin kişisel hesabından paylaştığı tweet’le son buldu. SMS gönderirken bile kullanıcıların 160 karaktere sahip olduğunu belirten Dorsey, bunun Twitter için küçük bir değişiklik ama büyük bir hareket olduğunu ve insanların bir şeyleri anlatırken karakter sınırlaması yüzünden yaşadığı sıkıntıları ekibiyle birlikte çözümlediklerini söyledi. Şu ana kadar tweet’lerinde kısaltmaya giden kullanıcılar ifade etmek istediklerini emoji’ler ile anlatmaya çalışıyordu. İki katına çıkan karakter sayısıysa kullanıcıları bir parça rahatlatacak gibi görünüyor.

140 karakterin sınırlayıcılığını bir ölçüde ortadan kaldıracak olan bu uygulama 140 karakterle yazmaktan memnun olan Twitter kullanıcılarının ise tepkisini çekecek gibi görünüyor.  Şu an yalnızca bir grup kullanıcıya açık olan güncellemenin kısa bir süre içinde bütün Twitter kullanıcılarının kullanımına sunulacağı tahmin ediliyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Google 19'uncu Yaşını Çarkıfelek Doodle'ıyla Kutluyor Amiral Gemisi Akıllı Telefonlar 2018 Yılında AI Çipli Olacak →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.