Twitter, Paylaşılan Canlı Videoları Belli Bir Yerden Başlatma Özelliği Getirdi

Twitter, Paylaşılan Canlı Videoları Belli Bir Yerden Başlatma Özelliği Getirdi

‘Timestamps’ özelliğiyle, paylaşılan canlı videoların izleyiciler tarafından kaçıncı dakikadan itibaren izlenmesi gerektiği belirlenebiliyor.

Twitter’ın yeni özelliği ‘Timestamps’, canlı video tweet’leyen ya da yayınlar yeniden oynatıldığında videoların tam olarak nereden başlaması gerektiğini belirlemeyi sağlıyor. Bu özelliğin platforma eklenmesi, kullanıcıların paylaştıkları videolu tweet’lerde takipçilerine ‘Şu dakikadan itibaren izleyin’ şeklinde notlar iletmesi.

Timestamps’i kullanmak için yapmanız gereken canlı bir video paylaşım butonuna basmak, açılan ekrandan kullanıcıların videoyu izlemeye başlayacağı zamanı belirlemek ve ardından istediğiniz şeyleri yazdıktan sonra videoyu paylaşmak. Video, paylaşıldığında belirlenen yerden başlayacak ve herkeste bu şekilde görünecek. Eğer canlı yayın devam ediyorsa, kullanıcılar “canlı” butonuna basıp o an neler yayınladığınızı görüntüleyebilecek.

Platforma yeni eklenen canlı video yayını özelliği, Android ve iOS Twitter uygulamasının yanı sıra, Twitter web sitesinde ve Periscope’da da kullanılabilecek.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Instagram’a Otomatik Tam Ekran Stories Reklamları Özelliği Geldi Facebook, Süreli Arkadaşlık İsteklerini Test Ediyor →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.