Twitter Aylık 255 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı!

Twitter Aylık 255 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı!

Twitter yılın ilk çeyrek sonuçlarına göre aylık aktif kullanıcı sayısının 255 milyona ulaştığını açıkladı.

Dünyanın en büyük mikroblog platformu Twitter, 2014 yılının ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. Çok güçlü bir çeyrek geçirdiklerini belirten Twitter CEO’su Dick Costolo, artan kullanıcı sayısı ve etkileşim oranı ile birlikte gelirin yıllık bazda arttığını açıkladı. Costolo; küresel erişimin de genişlediğini ve ölçeğin büyüdüğünü, Mopub entegrasyonu ile birlikte her ay 1 milyardan fazla iOs ve Android kullanıcısında ulaşıldığını belirtti. Costolo ayrıca, dünyanın en büyük uygulama için reklam piyasasını yürüttüklerini ve bu büyüklükte doğal reklam sunabilen tek şirketin Twitter olduğunu vurguladı.

Fakat geçtiğimiz Kasım ayında halka arzını gerçekleştiren Twitter’ın yılın ilk çeyreğindeki bu artış beklenen rakamın altında kaldı. Twitter’ın kullanıcı artış hızı yüzde 30’dan yüzde 25’e düşerken; aktif kullanıcı sayısı da 257 milyon beklentisine karşılık 255 milyon olarak gerçekleşti. Açıklamanın yapılması ile birlikte şirketin hisseleri son zamanların en düşük seviyesine geriledi.

twitter 2014 ilk çeyrek raporu

Gelirlerini arttırmasına rağmen geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla 4 katı fazla zarar yapan Twitter, bu zararını 132 milyon dolar olarak açıkladı. Açıklamanın ardından düşüşe geçen Twitter hisseleri yüzde 9 oranında değer kaybetti.

Twitter’ın gelir modelinin en önemli göstergesi olan zaman akışı görüntülenme sayısı ise yıllık bazda yüzde 15 artarak 2014 ilk çeyreğinde 157 milyara ulaştı.

Twitter’ın 2014 yılı ilk çeyrek raporuna şuradan ulaşabilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Akıllı Cihazların Hayatımızdaki Etkisi Artıyor! Facebook Reklam Harcamaları %83 Arttı! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.