Türkiye’yi daha çok kadın yönetsin diye koşuyoruz!

Ajans Haberleri, Haberler 04 Eki 2021
Türkiye’yi daha çok kadın yönetsin diye koşuyoruz!

Vapp Works çalıştığı markaların aracılığıyla topluma ve özellikle kadınlara katkı sağlama tarafında duruyor. Şimdi de Vapp Works kadınları, markaları ile beraber ilk etapta 20 kız çocuğunun 1 yıllık eğitim masrafını toplamayı hedefliyor. Ajansın bu koşu ile en büyük amacı meşalesini yakıp ileriye doğru taşımak.

Türkiye kadın milletvekili oranında 192 ülke içinde 117’nci sırada yer alıyor. İş dünyasında ise kadın yönetici oranında Avrupa’da 34 ülke içinde sondan ikinci sıradayız. Yönetimde kadının sesi daha çok çıktıkça demokrasimizin ışığı parlayacak.

Eğitimde fırsat eşitliği işte bu noktada en önemli konu Kızlarımızın okuma hakkı, aile içinde konuşma hakkı, kendileri adına karar verme hakkı ve ileride bu ülkeyi yönetme hakları için her zaman yanlarında dimdik durmalıyız. Her türlü desteği esirgemeden ve her zaman bu haklı istekleri hatırlatarak yaşamak demokrasi ve cumhuriyet adına da görevimizdir.

Kız çocuklarımız hak ettikleri eğitimi alabilsinler ve cumhuriyetimizi aydınlık bir geleceğe taşısınlar diye önce küçük büyük demeden Koruncuklarımıza bağışlarımızı yapıyor ve hedefimize ulaşmak umuduyla 29 Ekim’de Caddebostan’dan Maltepe’ye saat 10’da buluşup koşuyoruz.

Bağış Linki: https://fonzip.com/koruncuk/fundraising-campaigns/turkiye-yi-kadinlar-yonetsin-diye-kosuyoruz-

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← ddip digital/design/integrated/paris, Brother'ın Kreatif Süreçlerinde "Yanında" Yılın Girişimcisi Ödülü Sahibini Buldu! →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.