Türkiye’de Bir İlk: Sahnede Canlı Mixed-Reality Sunumu

Türkiye’de Bir İlk: Sahnede Canlı Mixed-Reality Sunumu
Yarının dünyasının vazgeçilmez deneyimlerinden Karma Gerçeklik’in kullanım alanları ve kabiliyetlerini izleyicilerle eş zamanlı paylaşmak amacıyla yola çıkan Codemodeon, Türkiye’de ilk kez canlı “Mixed Reality” sunumuyla sahnedeydi. Karma Gerçeklik’in performans tarafındaki etkileyici gücünün farkında olan Codemodeon ekibi, 9 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilen Marketing Meetup Future kapsamında izleyicileri daha önce tecrübelemedikleri bir dünyaya götürerek hafızalarda yer eden bir demo gerçekleştirdi. Sahne performansı ve sunum ögelerini harmanlayan deneyimde amaç, Karma Gerçeklik kullanılarak izleyiciyi hayal gücünün ötesine taşımak, katılımcılarla deneyim arasında benzersiz bir bağ kurmak ve iz bırakmak olan projeye geri dönüşler beklentinin de üzerinde gerçekleşti. Codemodeon kurucu ortaklarından Yağız Hatay, “Sahnede bir konu hakkında konuşurken izleyicilerin tepkilerini görme ihtiyacı hissediyorsunuz. Ancak başınızda bir sanal gerçeklik ekipmanı olunca iş oldukça zorlaşıyor. Sunum sırasında bu tepkileri ölçebilmek adına izleyenleri can kulağıyla dinlemek oldukça keyifli bir deneyimdi” dedi.
  Hazırlık aşaması da oldukça keyifli ve keşif dolu geçen proje karma gerçeklik ve yaratıcılığın birleştiği noktada yapılabileceklerin sınırsız oluşu ve “Ağızdan Ağıza” pazarlama tarafındaki gücüyle yakın zamanda bir çok alanda deneyimlenmeye devam edeceğe benziyor.
Codemodeon Hakkında: Codemodeon, markalar için teknolojik, yaratıcı ve interaktif deneyimler üretir. Sanal Gerçeklik, Artırılmış Gerçeklik, Karma Gerçeklik, hareket/işaret tanıma, dokunmatik yüzeyler gibi yeni nesil teknolojiler kullanarak, yaratıcı kurcu tarafında özenle harmanlanmış, marka ve kitleleri etkinliklerde buluşturan dijital deneyimler tasarlar. Daha etkili marka deneyimleri yaratmak adına sosyal mecralarda paylaşmaya teşvik eden içerik oluşturma, veri toplama ve etkileşim tasarıma odaklanır.
Etiketler:

İlgili Haberler

“Header Goal VR: Being Axel Rix” Zombie Güncellemesi İle Yayında!
Sanal Gerçeklik menu icon
14 Ağu 17
“Header Goal VR: Being Axel Rix” Zombie Güncellemesi İle Yayında!
Devamını Oku >