Teknoloji Dünyasında Bir İlk: Giyilebilir Drone Nixie

Teknoloji Dünyasında Bir İlk: Giyilebilir Drone Nixie

Intel’in giyilebilir teknolojiler üzerine düzenlediği yarışma Make It Wearable finalistlerinden giyilebilir drone Nixie büyük ilgi görüyor.

İlginç fikirlerin ortaya çıktığı Make It Wearable finalistleri belirlenirken, projelerden biri özellikle ilgi çekiyor. Giyilebilir bir drone olan Nixie, bu iki özelliği bir arada barındırdığı için benzerlerinden ayrılıyor. Üzerinde dahili bir kamera bulunan Nixie’yi uçurabiliyor ya da bir bileklik gibi kolunuza takabiliyorsunuz.

Kazanıp kazanmayacağını zamanla göreceğimiz projenin, sonuç ne olursa olsun yatırımcılardan büyük ilgi göreceği düşünülüyor. Hem bileğe takılabilen hem de uçabilen bu ürün yalnızca kullanışlı değil, aynı zamanda dünyada bir ilk.

Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen özçekime de yeni bir yaklaşım getiren Nixie, istediğiniz koşullarda ve açıdan fotoğrafınızı çekmenizi sağlayacak.

Cihazla ilgili daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.


Make It Wearable adlı yarışmanın sonunda kazanan 3 Kasım 2014’te ilan edilecek. Yarışma hakkında fazla bilgi edinmek için ilgili yazımıza göz atabilir ve diğer finalistleri görmek için yarışmanın web sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Microsoft Hyperlapse Çekiminizin Pürüzlerini Gideriyor Ralph Lauren Teknolojik Tişörtünü Tanıttı →

Yazar Hakkında

Gizem Taş
Gizem Taş
Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldu. Gizem, kariyerine metin yazarı olarak devam ediyor ve aynı zamanda Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.