Studio Recode’dan İlham Veren Bir Kurumsal Kimlik Çalışması: Yedi Alaçatı

Grafik Tasarım, Projeler 14 Haz 2017
Studio Recode’dan İlham Veren Bir Kurumsal Kimlik Çalışması: Yedi Alaçatı

Büyük ağaçlar ve sarmaşıkların kapladığı taş bahçede hizmet veren Yedi Alaçatı, kurumsal kimlik oluşturma çalışmaları için Studio Recode ile çalıştı.

Lezzetli yemekleri kadar öne çıkan özel kokteylleri markanın çıkış noktasını oluşturdu. Ağaçlar altında rahat bir gün geçirebileceğiniz bu mekan aynı zamanda sıradışı bir atmosfere sahip olacak şekilde tasarlandı. Mekanın yeşile dost olması ve kokteyllerde yeşillikler kullanılmasından yola çıkarak “yaprak” üzerine gidildi. Studio Recode, yapraklardan bir benzeri olmayan 7 rakamını yarattı. Mekan adının Yedi olmasının sebebi ise bulunduğu sokaktan arsa numarasına kadar her detayın 7 olmasıydı.

studio-recodedan-ilham-veren-kurumsal-kimlik-calismasi-yedi-alacati

Renklerden tipografiye kadar titizlikle oluşturulan kurumsal kimlik öğeleri markanın sıradışı ruhunu yansıtacak şekilde kurgulandı.

studio-recode-kurumsal-kimlik-yedi-alacati

kurumsal-kimlik-yedi-alacati

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Türkiye’de Bir İlk: Sahnede Canlı Mixed-Reality Sunumu Mitsubishi Motors Türkiye, Yaban Hayatı “Kaybolmadan Keşfet”meye Hazırlanıyor! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.