Stranger Things’in 2. Sezonunda İzleyiciyi 80’lere Götüren 6 Marka

Stranger Things’in 2. Sezonunda İzleyiciyi 80’lere Götüren 6 Marka

Netflix yapımı bilimkurgu dizisi Stranger Things’in 2. sezonu, karşımıza çıkardığı markalarla 80’ler nostaljisini ustalıkla yansıtmaya devam ediyor. 

2016’nın en iyi yeni başlayan dizisi seçilen ve izleyicileri 90’ların nostaljisiyle buluşturan Netflix yapımı Stranger Things’in 2. Sezonunda, dizinin yaratıcıları The Duffer Brothers (Matt ve Ross Duffer); Oreo’dan, o zamanlar Kentucky Fried Chicken olarak bilinen KFC’ye kadar pek çok ürün yerleştirmesiyle ve geçmişe dair göndermelerle karşımıza çıkıyor.

Dizinin 2. sezon tanıtımı için Lyft gibi bazı markalarla iş birliğine giden Netflix, yolculara paranormal aktivitelerle dolu “Strange Mode” adlı bir otomobil gezisi hazırlamıştı. 80’lerin atmosferini yansıtan dizide belki de seyircilerin en çok görmekten hoşlandığı şeylerden biri, Cadılar Bayramı için giyilen Ghostbusters kostümleri oldu. Kostümlerin kullanılması için filmin yönetmeni Ivan Reitman ve filmin başrol oyuncularından; aynı zamanda senaristlerinden biri olan Dan Aykroyd’dan gerekli izinler alındı.

İşte dizinin 2. sezonundaki sürpriz anlarda karşımıza çıkan ve bizleri 80’lere geri götüren markalar:

Cheetos:

Dizinin yeni karakterlerinden biri olan ve atari salonunda çalışan Keith, Cheetos yemeden duramıyor.

Cheetos

Dig Dug:

Atari oyunlarından bahsetmişken; Mike, Will, Dustin, Lucas ve yeni karakterlerden Max, kasabadaki atari salonunu ziyaret ettiği sırada Atari’nin 80’lerde yaygın olan arcade oyunu Dig Dug’ı görüyoruz. Dizinin ileriki bölümlerinde Pac-Man, Galaga ve Dragon’s Lair oyunları da karşımıza çıkıyor.

digdug

Ghostbusters:

1984’ün doğaüstü olayları konu edinen komedi türündeki film, Stranger Things’in Cadılar Bayramı temalı 2. sezon bölümünde karşımıza çıkıyor.

ghostbusters

JVC:

JVC’nin video kamerası, dizinin 2. sezonu boyunca pek çok kez kullanılıyor. Panasonic ve RCA ise dizide gördüğümüz diğer elektronik markaları.

JVC

Oreo:

Oreo reklamı, Eleven televizyon izlerken ekranda beliriyor.

oreo

Polaroid:

Sezon 2 boyunca Kodak Instamatic ve Pentax gibi fotoğraf makineleri kullanılıyor fakat hiçbiri Polaroid kadar değil. Polaroid, dizide hem mutluluk hem de mutsuzluk anlarını fotoğraflamak için kullanılıyor.

Polaroid

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Eti Karam, Sosyal Medya İletişimini mbsays’e Emanet Etti Twitter, Russia Today ve Sputnik’in Reklam Faaliyetlerini Yasakladı →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.