Stabilo, Erkeklerin Gölgesinde Kalan Kadınları Belirginleştirdi

Grafik Tasarım, Projeler 09 Tem 2018
Stabilo, Erkeklerin Gölgesinde Kalan Kadınları Belirginleştirdi

Stabilo, son basılı kampanyasında, başarıları görmezden gelinmiş ve arka planda kalmış kadınları sarı renkli fosforlu kalemle öne çıkarıyor.

“Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır” klişesini yıkmak isteyen Alman ofis gereçleri üreticisi Stabilo, cinsiyetçilik yüzünden erkeklerin gölgesinde kalan kadınları belirginleştirdiği basılı bir kampanya hazırladı.

DDB Group Germany’le hazırlanan ve sosyal medyada ilgi toplayan ve güzel yorumlar alan “Highlight the Remarkable” kampanyası, sarı renkli Stabilo fosforlu işaret kalemiyle, fotoğraflarda bile arka plana itilmiş kadınları belirginleştiriyor.

3 posterden oluşan kampanyada, eşinin felç geçirmesinden sonra başkanlık rolünü üstlenen eski Amerika Birleşik Devletleri First Lady’lerinden Edith Wilson, yaptığı hesaplamalar sonucunda, uzay aracının aydan dünyaya güvenli dönüş yapmasını sağlayan NASA matematikçisi Katherine Johnson ve nükleer fisyonu keşfeden Lise Meitner yer alıyor.

Erkeklerin ön planda olduğu siyah-beyaz fotoğraflarda belli belirsiz yer alan bu kadınlar, sarı fosforlu kalemle işaretlenerek hak ettikleri önemi görmeleri için belirginleştirilmiş.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Gizli Gökkuşağı Bayrağı Adidas, Okyanusları Plastik Atıklardan Kurtarmak İçin Herkesi Koşmaya Çağırıyor! →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.