Sosyal Medya Yönetim Araçları

Sosyal Medya Yönetim Araçları

Sosyal medya yönetim araçları, sosyal medya verimliliğini artırmak ve zaman tasarrufu sağlamak adına büyük faydalar sağlıyor.

Daha az vakit harcayarak, sosyal medyayı daha verimli kullanabilmek için, bu 6 sosyal medya yönetim aracını incelemenizde fayda var:

1. Rignite

Rignite, tüm sosyal medya aktivitelerinizi tek bir çatı altında toplayarak, kontrol etme ve izleme imkanı sunan bir gösterge panelidir.

Rignite ile Facebook, Twitter, YouTube  ve Instagram gibi çoklu sosyal platformları takip edebilirsiniz. Kampanyalarınızın verimliliğini ölçmek, sosyal medya paylaşımlarınızın takvimini planlamak, e-mail listenizi büyütmek, kampanyalarınızı duyurmak için kullanabileceğiniz bir sosyal medya yönetim aracıdır.

2. Topsy

Araştırma, izleme ve tweetleri analiz etmek için ücretsiz Twitter analiz aracı olan Topsy’yi kullanabilirsiniz.

Belli bir konuda ya da belli bir kişi tarafından paylaşılan linkleri, tweetleri, fotoğrafları videoları ya da başka paylaşımları bulabilirsiniz. Neyin trend olduğunu ya da daha çok paylaşıldığını öğrenmek istiyorsanız Topsy’nin veri zenginliğinden faydalanabilirsiniz.

3. Mention

Mention, sosyal medyada takipçi bildirimlerine hızlı bir şekilde karşılık vermenize ve online varlığınızı analiz etmenize olanak sağlayan gerçek zamanlı bir sosyal medya yönetim aracıdır.

Mention, Google Alerts için çok önemli bir alternatiftir. Arama sonuçları, Google Alerts tarafından raporlanmış arama sonuçlarından daha fazladır. Mention, sosyal ağlarda hakkınızdaki her bildirimi dikkate alır.

sosyal medya yönetim araçları

4. Twtrland

Twtrland, Twitter’da yeni kişileri keşfetmek için kullanılan ücretsiz, basit bir sosyal medya yönetim aracıdır.

Gösterge panelinizde; etkinliğinizi, popüleritenizi ve iletişim durumunuzu görebilirsiniz. Ayrıca Twitter’da en çok etkileşim sağlayan içeriklerinizin (tüm tweetleriniz arasından) hangileri olduğunu da görebileceksiniz.

5. LikeAlyzer

LikeAlyzer, Facebook sayfanızı analiz eden ve izleyen bir araçtır. Rakiplerinizin Facebook sayfalarını analiz edebilir, kendi sayfanızla karşılaştırabilirsiniz. “LikeRank” ile yüzdelik başarı oranınızı görebilirsiniz. Sayfa bilgisi, sayfa performansı, sayfa paylaşımlarını, başkalarının sayfanızdaki paylaşımlarını analiz eder ve raporlar.

6. Swayy

Swayy seçilen konu ve ilgi alanını kaydederek, ilgi alanındaki konuda üretilen en iyi içerikleri mail yolu ile günlük olarak sunan bir sosyal medya yönetim aracıdır. Böylece içerik toplama zamanından tasarruf sağlar.

Birden fazla sosyal ağı yönetiyorsanız; ödeme planıyla, Swayy’e çoklu gösterge panelleri ekleyebilirsiniz.

Sosyal medya iletişimi kapsamında verimliliğinizi artırmak için kullanabileceğiniz bu sosyal medya yönetim araçları; size zaman kazandırarak işinizde başarılı olmanızı kolaylaştıracaktır.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Pornhub'dan Alternatif Enerji Kaynağı: Wankband En İyi Sosyal Medya Tanıtım Araçları →

Yazar Hakkında

Dilek Kızılırmak
Dilek Kızılırmak
Kadir Has Üniversitesi, Reklamcılık Bölümü ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun oldu. Dilek, dijital pazarlama konusunda kendini geliştiriyor ve Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.