Sosyal Medyada Bir “İyilik” Projesi: #KindVines

Sosyal Medyada Bir “İyilik” Projesi: #KindVines

Bir mikrosite ve Vine kampanyasından oluşan #KindVines, küçük iyilik anlarının yakalanması ve paylaşılması için ortaya çıkmış bir sosyal medya “iyilik” projesi.

KindVines, Eleven Inc. reklam ajansı tarafından Dignity Health için San Francisco’da piyasaya sürülen proje Hello humankindness kampanyasının bir parçası olarak ortaya çıktı. “Hello humankindness” sağlık hizmetleri kategorisindeki reklamlar arasında çok ses getirmiş; Jay Leno, Obama ve hatta Dalai Lama’nın bile dikkatini çekmişti.

Anlık iyiliklerden daha heyecan verici az şey olduğunun farkında olan firma yine bir “iyilik projesiile ortaya çıkmayı tercih etti. Bir yabancının hesabınızı ödediğini, sokakta hiç tanımadığınız birine sarıldığınızı, kahkaha atan çocukları, dans eden yaşlı insanları düşünün… İyi hissettiriyor, değil mi? İnsanlar böyle iyi hissettiren anları paylaşmayı seviyor. KindVines, tam olarak böyle anların paylaşıldığı bir platform.

Projeye katılmak için tek yapmanız gereken bir iyilik anınızı görüntülemek ve #KindVines hashtag’i ile Vine’da paylaşmak. Proje öyle iyi ki hiçbir başvuruyu geri çevirmiyor, gönderilen her görüntü KindVines web sitesine ekleniyor ve Vine kampanyasına dahil oluyor.

 

 
Bazılarının markanın TV reklam filminde de kullanılacağı #KindVines kampanyasındaki diğer videoları şuradan görüntüleyebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Yaratıcı İllüstrasyon Örnekleri Pegasus Sosyal Medya Kampanyası: Dünyanın En Güzel Hediyesi →

Yazar Hakkında

Gizem Taş
Gizem Taş
Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldu. Gizem, kariyerine metin yazarı olarak devam ediyor ve aynı zamanda Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.