Sosyal Medya Bilekliği: Hicon

Sosyal Medya Bilekliği: Hicon

Giyilebilir araçlara eklenen Sosyal Medya Bilekliği Hicon akıllı telefonunuza gelen bildirimlerden haberdar ederken diğer yandan sürpriz yenilikler sunuyor. 

Sosyal medya etkileşimlerinizi masaüstünüzde ya da cebinizde saklamanız gerekmiyor. Onları bileğinize takıp herkese gösterebilir ve tam anlamıyla etkileşime girebilirsiniz. Hicon, kullanıcılarına işte bunu vadediyor. Sosyal medya hesaplarına bağlı olan küçük ve renkli düğmeleri ile Hicon’un bir benzeri daha yok.

Hilcon kendini Sosyal Medya Bilekliği olarak adlandırıyor ve kendini şöyle tanımlıyor: Facebook, Instagram, Twitter ve WhatsApp gibi sosyal medya hesaplarınız için üzerinde altı adet düğme bulunan su geçirmez silikondan yapılmış bir bileklik.  Sosyal medya hesaplarınızın birinden akıllı telefonunuza bir bildirim geldiği zaman Hicon’unuzun üzerindeki ilgili düğme ışık saçıyor ve titreşim yayıyor. Kullanıcılar bileklerini sallayarak alarmı kapatabiliyor.

Sosyal bileklik aynı zamanda kullanıcıların gerçek sosyal etkileşim kurmalarına yardımcı olmak üzere tasarlandı. Örneğin, aynı ortamda bulunan benzer ilgilere sahip kullanıcıların birbirlerini fark etmesini sağlıyor. Ayrıca kullanıcılar bilekliklerini birbirine yaklaştırdığında birbirlerini sosyal medya hesaplarına ve telefon rehberine de eklemiş oluyorlar. Böylece yeni tanıştığınız birine “Çak bi’ beşlik!” diyerek numarasını isteyebilir ve Facebook’tan ekleyebilirsiniz.

 
Hicon akıllı telefonunuzla bağlantıda kalmak için Bluetooth 4.0 LE kullanıyor. Uygulama, Andoid ve iOS cihazlarla uyumlu çalışıyor. Bilekliğin şarjı 14 güne kadar gidiyor ve USB bağlantısı ile 40 dakika içinde şarj edilebiliyor. Hicon’un şimdilik 6 farklı renk seçeneği var.

Indiegogo kampanyasını destekleyenler ise sınırlı sayıdaki Hemlock versiyonunu alabiliyorlar. 20 Haziran’dan bu yana 2,695$ bağış elde edilen kampanya 20 Ağustos tarihinde son bulacak. Seri üretime geçmesi planlanan Hicon’un dağıtımına Ekim ya da Kasım ayında başlanacak.

Hicon, giyilebilir teknolojiler dünyasındaki bir yenilikler arasında yerini aldı. İleride benzerlerinin üretilip üretilmeyeceğini ve Hicon’un göreceği ilgiyi takip ediyor olacağız. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Veri Görselleştirme Aracı: Visage Dijital Kitap Ayracı: Tweet For A Read →

Yazar Hakkında

Gizem Taş
Gizem Taş
Boğaziçi Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümünden mezun oldu. Gizem, kariyerine metin yazarı olarak devam ediyor ve aynı zamanda Dijitalajanslar.com'da yazar olarak yer alıyor.