Sosyal Arama Motoru: Hshtags

Sosyal Arama Motoru: Hshtags

Sosyal medya ağlarında kullanımı yaygınlaşan hashtag’ler için oluşturulan arama platformu Hshtags, sosyal ağlardaki tüm hashtag içeriklerini tek çatı altında topluyor.

Arama motorlarının son zamanlarda sosyal medya platformlarındaki içerikleri de indekslemesinin ardından, şimdi de sosyal medya ağlarında geçen hashtagleri bir araya getiren arama motoru geliştirildi.  İlk sosyal medya arama motoru olan Hshtags ile sosyal ağlarda paylaşılan hashtagleri görüntülemek mümkün oluyor.

Şimdilik Instagram, Facebook, Twitter Flickr, Youtube, Vimeo ve Tumblr ağlarındaki içerikleri tarayan Hshtags ile arama sonuçlarını filtreleyerek daha dar kapsamlı sonuçları görüntüleyebiliyor ve içerik tipine göre (metin, fotoğraf, video) sınıflandırabiliyor. Hshtags ile arama yapılırken hangi platformların taranacağı tercih edilebiliyor.

hshtags

Deneme aşamasında olan hashtag temelli sosyal arama motoru Hshtags’in ilerleyen günlerde Google+ ve Vine gibi yeni sosyal ağları da kapsamına alması bekleniyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← İnfografik Oluşturma Platformu: InfoActive Ray-Ban’den iPhone Şarj Eden Güneş Gözlüğü: Shama Shades →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.