Snapchat’te Keyifli Bir Kendin-Yap Projesi

Snapchat’te Keyifli Bir Kendin-Yap Projesi

Dekorasyon ve yapı markası Lowe’s, Snapchat kullanıcılarını keyifli bir kendin-yap projesine davet ediyor.

Markaların kullandığı sosyal medya pazarlama platformları arasına giren Snapchat, karakteristik özellikleriyle de yaratıcı projelere imkan veriyor. Amerikan yapı market markası Lowe’s da bugünlerde uygulamanın bu özelliklerini kullanarak dikkat çekici bir kampanya yayınlıyor.

Son zamanlarda trend haline gelen kendin-yap (DIY) kampanyalarından ilham alan marka, Snapchat’te kullanıcılara ürünlerini nasıl kullanacaklarına dair bir rehber sunuyor. Snapchat’in “Hikayeler/Stories” özelliğinin kullanıldığı projede, Lowe’s ürünleri ile kendin-yap deneyimleri ve kullanma talimatları paylaşılıyor.

Snapchat kullanıcıları Lowe’s hikayelerini açarak, talimatlar doğrultusunda ekrana dokunuyor. Ardından bir sonraki snap ile kullanıcılar yönlendiriliyor ve art arda gelen görüntülerle bütünsel bir deneyim oluşturuluyor.

 
Yayınlanan hikayelerle eğlenceli kendin-yap projelerinin yayınlandığı kampanya, BBDO imzası taşıyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Türk Telekom’dan Bir İletişim Serüveni Karaca’dan Sevgili Bulunca Değişenlere Destek →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.