SHERPA Blog Kriko’yu Tercih Etti

Ajans Haberleri, Haberler 22 Eki 2018
SHERPA Blog Kriko’yu Tercih Etti

SHERPA Blog, 2013 yılından bu yana tasarım odaklı düşünmeyi sosyal ve profesyonel yaşamının merkezine alan geniş bir kitleyi Türkçe bilgi ve kültür içerikleriyle bir araya getirmeyi amaçlayan bir online medya. Girişimciler, yöneticiler, profesyoneller ve öğrencilerden oluşan ayda ortalama 15 bin okura, kullanıcı deneyimi (UX), arayüz ve etkileşim tasarımı, yazılım geliştirme ve daha birçok konu hakkında makaleler, röportajlar, webinarlar ve kaynaklar sunarak ilham veriyor.

Yayın hayatına SHERPA Deneyim Tasarımı Stüdyosu’nun blog’u olarak başlayan SHERPA Blog, zaman içinde kullanıcı deneyimi (UX), arayüz tasarımı, proje ve ürün yönetimi, içerik stratejisi, veri analitiği, etkileşim tasarımı, arayüz geliştirme, erişilebilirlik, dönüşüm optimizasyonu, growth hacking, girişimcilik ve inovasyon gibi 30’dan fazla konunun ele alındığı makaleler, röportajlar, incelemeler, e-kitaplar ve raporlar yayınlayarak tasarım ve teknoloji ile değişim yaratmak isteyenler için hem bir bilgi kaynağına hem de bir buluşma noktasına dönüştü.
20’si SHERPA ve SHERPA Blog ekip üyesi, toplamda 60’tan fazla yazarla, Türkiye’de tasarım ve teknoloji alanında en özgün içerikleri okurlarıyla buluşturan SHERPA Blog, 2018 yılının 2. yarısı itibarıyla organik trafik ve arama motoru uyumlu içerik üretimi konusunda, uzmanlığına güvendiği Kriko ile çalışmayı tercih etti.

Yakup Bayrak / Founder, SHERPA Blog

Uğur Eskici’nin SHERPA Blog takımının ürün yönetim metodolojisine hızla adaptasyon sağlayabilecek olması ve ana akım SEO araç setlerinin gücünden çok arama motoru uyumlu içerik üretimi konusundaki bilgi birikimi SHERPA Blog’un karar aşamasında önem taşıdı. Veriye dayalı karar alma disiplinini, yönetim felsefesinin ana unsuru olarak gören SHERPA Blog, Uğur Eskici liderliğindeki Kriko ile yürüttüğü henüz kısa süreli iş birliği sonucunda, SERP sonuçlarında gözle görülür mesafe kat etti. Arama motoru uyumluluğu eksenindeki yapısal iyileştirmelerini tamamladı.

Berk Bayri /Editor-in-Chief, SHERPA Blog

SHERPA Blog’da ilk makalemizi yayınladığımız günden bu yana hep faydalı olmayı ve gelişime öncülük etmeyi amaçladık. Bugün de bu amacı daha da ileriye taşıyabilmeyi hedefliyoruz. İlk günden beri değişmeyen şeylerden biri de, “okurların baktığı yerde olmak” için duyduğumuz heyecan. Başta Uğur Eskici olmak üzere heyecanımıza ortak olan; bilgisi, deneyimi ve disiplini ile takımımızın bir üyesine dönüşerek güncel ve rasyonel bilgi ve önerilerle SHERPA Blog’u adım adım ileri taşımamızda büyük rol oynayan Kriko’ya teşekkür ederiz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Diverseffect’ten 4 Yeni Marka Daha! Facebook 3D Fotoğraf Özelliği Yayınlandı →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.