Sempeak ve Insider’dan Monster Notebook İçin Bir Başarı Hikayesi

Ajans Haberleri, Haberler 24 Eki 2018
Sempeak ve Insider’dan Monster Notebook İçin Bir Başarı Hikayesi

Dijital Performans Ajansı Sempeak, partneri Insider ile birlikte Monster Notebook’un Google Display Remarketing kampanyalarında 2.9 kat ROAS artışı gerçekleştirdi!

Sempeak’in ve Insider’ın yapay zeka destekli teknolojiye dayanan Predictive Ad Audiences (PAA) ürününün sunmuş olduğu remarketing listelerini hedefleyerek GDN Remarketing kampanyalarında elde etmiş olduğu 2.9 kat ROAS artışının detayları Insider’ın başarı hikayeleri arasındaki yerini aldı.

Monster Notebook’un GDN Remarketing kampanyalarının 1 yıl boyunca;

• Edinme Başı Maliyet
• Dönüşüm Oranı
• Sepet Ortalaması

gibi metriklerinde elde edilen performans artışının tüm detaylarına bu adresten ulaşabilirsiniz. Bu detayları PDF olarak incelemek için burayı tıklayabilirsiniz.

  width=

Ozan Alp / Brand Management Director, Sempeak

Sempeak’ten Ozan Alp, Insider’ın Predictive Ad Audiences ürününü kullanan ilk ajans olmanın ve Monster Notebook’un yeniden pazarlama kampanyalarında hedeflerinin üzerine bir performans artışı elde etmenin tüm ekibi çok memnun ettiğini ifade etti.

Edinme Başı Maliyetimizdeki %65’lik düşüş ve Dönüşüm Oranındaki %440’lık dikkat çekici artışın yanı sıra, başlangıç fiyatı 4.899TL olan laptoplara sahip bir e-ticaret sitesinin Sepet Ortalamasında gerçekleşen %10’luk artış da oldukça önemli bir başarı olduğunu da vurguladı.

Sempeak, Monster Notebook özelinde yakaladığı bu başarıyı hizmet vermiş olduğu diğer markalarda da gerçekleştirmek için partneri Insider ile birlikte hareket etmeye ve iş geliştirmeye devam ediyor.

Çağlar İçer / Head of Predictive Business Unit, Insider

Insider’dan Çağlar İçer, Insider’ın Predictive Ad Audiences teknolojisini oluşturduğunda, iş ortaklarımızın kullanıcılarını satın alma ihtimali, yaşam boyu değeri, indirime duyarlılık gibi yapay zeka tabanlı segmentlere ayırabilmesini ve bu segmentler ile dijital reklam bütçelerini maksimum etkinlikte kullanılmasını hedeflediklerini belirtti.

Şu an geldikleri noktada Monster Notebook ve Sempeak’in bu teknolojiyi ilk aşamalarından itibaren kullanmada istekli olmaları ve teknolojimizin getirdiği sonuçlardan çok mutlu olduklarını ve daha da başarılı sonuçlar elde etmek için, teknolojilerinin üzerine düşeni yapmaya devam edeceğini ekledi.

Kayra Keri Küpçü / Corporate Communications Manager, Monster Notebook

Monster Notebook’tan Kayra Keri Küpçü, Teknoloji sektöründeki potansiyel müşterilerin satın alma aşamasında çok sayıda markanın birden fazla modelini detaylıca araştırma ve inceleme eğiliminde olduğunu bilindiğini, ifade etti.

Ardından kullanıcılar karar verme sürecinde web sitelerinin farklı kanallardan defalarca ziyaret ettiğini ve kullanıcıların beklentileri doğrultusunda kendileri için en uygun ürünü bulmaya çalışırken rakiplerini de birçok kez ziyaret ederek karşılaştırma yaptıklarını, belirtti.

Bu nedenle Monster Notebook’u en az bir kere ziyaret etmiş nitelikli kullanıcıları ayrıştırabilmenin ve satın alma döngülerinde onlara kendilerini yeniden gösterebilmenin kendileri için oldukça önemli olduğunu ifade etti

“Ajansımız Sempeak ile birlikte ortak hedefimiz, ihtiyaçları doğrultusunda laptop arayan potansiyel müşteriler arasından en nitelikli kitleyi ayrıştırabilmek ve öncelikli olarak bu kullanıcılara Google Display Network üzerinden yeniden erişim sağlamaktı” dedi. Sözlerine, pazarlama bütçelerinde önemli bir paya sahip Google reklamlarınında Insider’ın Predictive Ad Audiences ürünü ile sağladığı 2.9 kat ROAS artışı sonucunda oldukça mutlu olduklarını, ekledi.

Monster Notebook’tan Kayra Keri Küpçü, Ajans Sempeak ve Insider ile birlikte gelecekte de çok güzel başarılara imza atacaklarına inandıklarının altını çizdi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Eye Connection X Clockwork Avrupa Markaları Stratejist Creative Communications Agency İle Türkiye’de Dijital İletişime Hazır! →

Yazar Hakkında

Avatar
Kübra Ünal
Kübra, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. Çalışma yaşamında ilk deneyimlerini Startup'larda kazanan Kübra, DijitalAjanslar.com'da İçerik Yazarı ve Müşteri Temsilcisi olarak kariyerine devam ediyor.