Savaş Çocuklarının Kaçış Robotu

Savaş Çocuklarının Kaçış Robotu

Savaş bölgelerindeki çocuklar yararına çalışan War Child organizasyonu, savaşın çocuklar üzerindeki etkisini robotun içine gizlenen bir kız çocuğuyla anlatıyor.

Yetişkinlerin sebep olduğu savaşlar, çocuklar için çok zor sonuçlara sebep oluyor. Savaştan kurtulan çocuklar, kurdukları yeni hayata ve çevrelerine adapte olmakta zorluk çekiyor ve psikolojik sorunlar çekiyor. Yaşadıklarını ömür boyu unutamayan ve kendilerine deneyimledikleri üzücü anılardan zırh oluşturan çocuklar, bu kabuğu haklı gerekçelerden dolayı çok da kolay kıramıyor.

Savaş kurbanı çocuklar yararına çalışan İngiliz organizasyon War Child, savaşla ilgili anılarını zırh gibi kuşanan çocukları uzun dönem desteklemek etmek için bağış topluyor.

War Child için Raw London tarafından hazırlanan “Escape Robot”, robot kostümü içine gizlenmiş ve kendini dış dünyadan soyutlamış bir kız çocuğunu konu alıyor. Çocuk, savaşla ilgili dehşet verici anıları hatırladıkça içinde bulunduğu robot garip davranmaya başlıyor…

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Burger King’in Güneşte Pişen Whopper Köftesi Her Zaman “Evet” Diyen Billboard →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.