Samsung Yeni Kampanyasında Ekranları Karartıyor

Samsung Yeni Kampanyasında Ekranları Karartıyor

Samsung, QLED TV’leri tanıtmak için hazırladığı ve popüler televizyon serileri arasında yayınladığı reklam filmiyle ekranı kısa süreliğine karartmayı seçti.

Samsung İngiltere, alışılmışın dışında bir reklamcılık anlayışıyla yeni QLED televizyon serisini tanıttı. Birçok teknolojik yeniliğin yer aldığı zengin renk derinliğine sahip yüksek çözünürlüklü televizyonları statik, siyah bir ekranla anlatmayı tercih eden Samsung, hazırladığı 10 saniyelik reklamın 5 saniyesinde görüntünün kesildiği hissini uyandıran ve izleyiciye kısa süreli de olsa şok yaşatan siyah bir ekranla baş başa bıraktı.

İngiltere’de yayınlanan The Simpsons, Coronation Street ve First Dates programları sırasında yayınlanarak, seyircileri kısa süreliğine karanlığa mahkum edecek. QLED TV’lerin stand-by modundayken bile arka planda fotoğraf ya da duvar kağıdı gösterebilme özelliğini öne çıkarmak isteyen Samsung, spotta “Bu son. Artık siyah ekranlar yok” mesajını veriyor.


Billboard ve sinemalarda da gösterilen reklam, #TVblackout etiketiyle sosyal medya üzerinden de destekleniyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Sahadaki Mücadele Sırasında Belirginleşen OMO Logosu Küresel Isınmanın Zararlarını Snapchat Haritasında Gösteren Kampanya →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.