Samsung Akıllı Gözlüğü Galaxy Glass’ı Duyurdu!

Samsung Akıllı Gözlüğü Galaxy Glass’ı Duyurdu!

Akıllı cihaz teknolojisinde geniş ürün yelpazesi ile dikkat çeken Samsung, akıllı gözlüğü Galaxy Glass için çalışmalara başlandığını duyurdu.

Akıllı telefon, televizyon, buzdolabı, fırın ve mutfak eşyalarının ardından Samsung şimdi de Google’a rakip oluyor. Korea Times tarafından yapılan habere göre Samsung Galaxy Glass adında bir akıllı gözlük geliştiriyor. Önümüzdeki Eylül ayında Berlin’de gerçekleştirilecek olan IFA fuarında tanıtılması beklenen bu yeni akıllı gözlüğün, Samsung’un akıllı saati Galaxy Gear gibi telefonlarla veri alışverişi sağlayabileceği belirtiliyor.

Samsung Galaxy Glass, akıllı telefonlar ile saydam ya da yarı saydam lensler aracılığıyla bağlantı kurarak veri aktarımı yapabilecek, telefona gelen çağrılara yanıt verebilecek ve kullanıcının müzik dinlemesine de olanak sağlayacak.

Samsung Galaxy Glass’ın tasarımı da kullanıcıya sunacağı işleve göre belirlenmiş. Akıllı gözlüğün iki yanında yer alan kulak içi kulaklık kullanıcının müzik dinlemesi ve telefon ile görüşmesi için düşünülürken; gözlüğün kontrolü ise Google Glass’taki gibi çerçevede bulunan panel ile gerçekleşecek.

samsung galaxy glass

Gözlüğün arkasına doğru uzanan kablo ile telefon ile bağlantı kurulması amaçlanan tasarımda ayrıca şarj problemi de bu bağlantı ile çözülmüş görünüyor. Enerjisini doğrudan akıllı telefondan alacak olan gözlüğün hafif olması kullanıcı için avantaj oluştururken, gözlüğün kablolu olması da dezavantaj olarak yorumlanıyor.

Giyilebilir teknoloji pazarında Galaxy Gear ile önemli bir konuma sahip olan Samsung, Galaxy Glass akıllı gözlük ile birlikte pazarın lideri olma yolunda ilerliyor. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Yeni Alan Adları Geliyor, Fırsatı Kaçırmayın! Global PPC Harcamaları 2013 Yılında %7 Arttı! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.