Renault’dan Shazam’ın Kurucusuyla Bilgeliğe Yolculuk

Renault’dan Shazam’ın Kurucusuyla Bilgeliğe Yolculuk

Renault Koleos tanıtımı için hazırlanan kampanyada Shazam’ın kurucusu ve genç bir girişimci bilgeliğe doğru yolculuğa çıkıyor.

Renault’un SUV kategorisindeki aracı Koleos için Publicis France tarafından yaratılan “Wisdom Ride” isimli reklam filminde Shazam’ın kurucusu, genç bir girişimciyi yol üstünde otomobile alıyor. Shazam’le bir konferansa katılacağından bahseden ve geç kalmak istemeyen genç girişimci, sürücü koltuğunda oturanın Chris Barton olduğunu bilmeden yanına oturuyor. Barton, startup’ını başarıya ulaştırmak için çabalayan yol arkadaşına “En iyi sadelik, yapması zor bir şeyi kolaylaştırmaktır” gibi tavsiyelerde bulunuyor.

Haritada belirlediği rotadan çıkarak doğayla iç içe olabilecekleri ve düşünmeye fırsat bulabilecekleri alternatif yollara sapan Barton’ın bu hamlesi genç girişimciyi konferansa geç kalma korkusu yüzünden endişelendiriyor. Gayet rahat tavırlar sergileyen Barton, yol kenarında gördüğü bir meyve tezgahından elma almak için duruyor, ikili aracı yol kenarına çekip manzaranın keyfini çıkarıyor. Filmin sonunda ise genç girişimci gerçeği öğreniyor.

renault-chris-barton

renault-wisdom-ride-reklam

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Smartify: Sanat Dünyasının Shazam’ı Libresse, Hijyenik Ped Reklamında Kırmızı Sıvı Kullanan İlk Marka Oldu →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.