Prontotour ve Hype’ın SEO Başarısı

Ajans Haberleri, Haberler 17 Şub 2015
Prontotour ve Hype’ın SEO Başarısı

Hype işbirliği Prontotour web sitesi trafik oranlarına yüzde 60 artış getirdi.

Turizm sektörünün önemli şirketlerinden biri olan Prontotour, Türkiye pazarındaki online satış sitesinin doğal trafiğini arttırmak için Şubat 2014’te Hype ile çalışmaya başladı. SEO çalışmalarının birinci yılı sonunda Prontotour web sitesi doğal trafiği yüzde 60 oranında artış gösterdi.

Dünya genelinde gerçekleştirilen online ziyaretlerin yüzde 64’ü arama motorları üzerinden geliyor. Türkiye’de 40 milyon internet kullanıcısının yüzde 88’i Google Arama Motorunu tercih ediyor. En çok ziyaret edilen sitenin Google.com.tr olduğu göz önüne alınırsa online pazardaki payını arttırmayı hedefleyen Prontotour için arama motoru üzerinden gelen ziyaretçiler oldukça önemli bir trafik kaynağı.

Turizm sektöründe online alışverişin her geçen gün artacağını öngören Prontotour Pazarlama Müdürü Sarp Özkar, bu duruma paralel olarak online pazardaki yatırımlarını arttırdıklarını belirtti. Sarp Özkar, hedeflerini gerçekleştirebilmek için arama motorlarında daha fazla trafik elde etmeleri gerektiğini ve bu alanda en başarılı ajanslardan biri olan Hype ile çalışmaya başladıklarını belirtti.

Hype’ın İçerik Pazarlaması ve SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Sorumlu Yönetici Ortağı Uğur Şahin, Prontotour projesindeki başarılarının temel sebebinin markanın projeye ve Hype ekibine verdikleri destek olduğunu özellikle belirtti.

Uğur Şahin; “Prontotour’dan istediğimiz site içi düzenlemelerin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi, yaptığımız çalışmalardan tam performans almamıza önemli katkılar sağladı. SEO ekibimizin gerçekleştirdiği dış link profilinin optimize edilmesi, marka isminin online platformlarda doğru kullanılması ve domain otoritesinin yükseltilmesi sonucu prontotour.com’un doğal arama trafiği en önemli trafik kaynağı olmuştur. Açılan blog ile kaliteli içerik paylaşımı yapılmış ve sosyal medya sinyallerinin artması sağlanmıştır’’ dedi.

prontotour ve hype seo

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Okey’in Dijital Ajansı 41? 29! Oldu! Gnçtrkcll İmajını Yeniledi: E Hadi! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.