Prezervatif Yapımında Kullanılan Materyalden Spor Giysi Üretildi

Prezervatif Yapımında Kullanılan Materyalden Spor Giysi Üretildi

 Prezervatif markası SKYN, prezervatif tasarımında kullandığı malzemeyle uzun atlama sporu yapan atletler için hafif bir giysi üretti.

Adidas, Nike ve Under Armour gibi markalar, atletlerin en yüksek performansı gösterebilmesini sağlayacak giysiler tasarlamak için sürekli yeni materyaller deniyor. SKYN, yüksek performans çözümünü yeni spor giyim koleksiyonu “SKYNFeel” ile bulmuş olabilir.

Uzun atlama sporuyla uğraşan atletler için hafiflik en önemli şeylerden biri. Avustralyalı prezervatif üreticisi SKYN, bu ihtiyacın farkına vardı ve prezervatiflerini üretirken kullandığı malzemeyi uzun atlamacılar için bir spor giysisine dönüştürdü.

Prezervatif üretiminde kullanılan “Polysporene” materyalinden üretilen yumuşak ve hafif giysi, havada mümkün olduğunca uzun süre kalmaya çalışan uzun atlamacılar için ideal bir kullanım sağlıyor.

Bu konseptin ardındaki tasarımcı Pauline van Dongen, uzun atlamacıların yer çekimine karşı koymasını sağlayan spor giysiyi tasarlarken, aerodinamik helikopter böceği kanadından esinlenmiş ve giysinin kol ve bacak kısımlarına açık kanatlar eklemiş.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Audi Sahiplerinin Otopark Savaşına Dönen Yılbaşı Alışverişi Apple Airpods Kulaklıklarla Başlayan Aşk Hikayesi →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.