Plasenta Sosyal Medya Ajansı WPP Bünyesine Katıldı

Ajans Haberleri, Haberler 20 Kas 2013
Plasenta Sosyal Medya Ajansı WPP Bünyesine Katıldı

Türkiye’nin önde gelen sosyal medya ajanslarından biri olan Plasenta’nın çoğunluk hissesi, dünyanın en büyük reklam ve pazarlama gruplarından biri olan WPP bünyesinde faaliyet gösteren Y&R tarafından satın alındı.

Dijital pazarlama alanında 2 yıldır faaliyet gösteren Plasenta Conversation Agency, Türkiye ve uluslararası alanda sosyal medya izleme, yönetim ve dijital projeler geliştirme hizmeti veriyor ve ürettiği bağımsız içeriklerle ekranlar arası diyalog odaklı kreatif çalışmalar gerçekleştiriyor. Türkiye’de Kristal Elma ve Felis gibi önemli ödüllerin sahibi olan Plasenta, Stevie ödüllerinde de bu yıl “Yılın Ajansı”, “Yılın Ortadoğu ve Afrika’da En Hızlı Büyüyen Ajansı” ve “Yılın Avrupa’da En Hızlı Büyüyen Ajansı” ödüllerini kazandı.

60’ın üzerinde çalışanı ve Coca-Cola, Vodafone, TEB BNP Paribas’ın da aralarında bulunduğu müşteri portföyüne sahip olan ajans, WPP bünyesindeki Y&R’a katılımı ile birlikte küresel bilgi, iç görü ve teknikleri daha etkin bir şekilde kullanmaya başlayacak.

Türkiye’deki hızlı büyüyen pazarlara yatırım stratejisini sürdüren WPP, Plasenta hisselerini alarak son iki yıl içerisinde Türkiye’deki dördüncü yatırımını yaptı. WPP Türkiye’de daha önce 41? 29! ve C-section ajanslarının da çoğunluk hissesini satın alarak, ajansları bünyesine katmıştı

WPP bünyesindeki Y&R şirketlerine çoğunluk hissesi ile katılan Plasenta Conversation Agency, haberi sosyal medya hesapları üzerinden duyururken; ajansın bağımsız kimliğini koruyacağı belirtildi. 

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Türkiye’nin Google Glass’a Özel İlk Finansal Uygulaması TEB’den! Philips Healthcare Google Glass Uygulaması İle Doktorlar Hasta Verilerine Anında Ulaşacak! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.