Pegasus ve iProspect’in SEO Başarısı

Ajans Haberleri, Haberler 14 Eki 2014
Pegasus ve iProspect’in SEO Başarısı

Pegasus Airlines, global ve yerel pazarda organik aramalarda daha iyi sonuçlar elde etmek için iProspect’le çalışmaya başladı ve yapılan SEO çalışmaları online satışlara başarılı bir şekilde yansıdı.

Pegasus Airlines için SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) büyük önem taşıyor. ComScore datalarına göre Avrupa’da arama motorlarını en çok kullanan ülkeler sırasında 1. sırada yer alan Türkiye’de bu yoğun kullanımla birlikte uçak bileti satın almalarının büyük bir kısmı da web üzerinden gerçekleşiyor.

Online satın alma eğiliminin artacağını çok önceden fark ederek, hem Pegasus web sitesinin geliştirilmesine, hem de dijital pazarlamaya oldukça önem verdiklerini belirten Pegasus Dijital Pazarlama Müdürü Didem Namver, Türkiye ile birlikte toplam 36 ülkede dijital kanallardan iletişim faaliyetlerinde bulunduklarını söylüyor ve ekliyor; Pegasus’un internetteki varlığının sürekli büyümesi ve web siteleri www.flypgs.com’un hem trafiğinin, hem de içeriğinin artması ile birlikte, kullanılan anahtar kelimelerinin sayısı da önemli ölçüde artmaya başlamış. Yüksek online satış hedefi olan bir firma için kullanıcıların arama yapacakları anahtar kelimelerin hepsini öngörmenin her zaman çok kolay olmadığını belirten Didem Namver, hedefleri doğrultusunda mevcut potansiyeli en iyi şekilde kullanmak için iProspect ile çalışmaktan büyük keyif aldıklarını belirtti.

iProspect Genel Müdürü Ayşe Güvençer de şöyle özetledi: “iProspect’in ileri düzey SEO araçları sayesinde, Pegasus’un hem Türkiye pazarında hem de İngiltere pazarında organik satışlarında ciddi artışlar yakaladık. Halen başarıyla sürdürdüğümüz bu çalışma sayesinde, organik search Pegasus için cok önemli bir satış kanalı haline gelmiş durumda. Devam eden SEO çalışmalarıyla birlikte organik kanal üzerinden yapılan bilet satışları %20 oranında artış gösterdi. Hedeflenen anahtar kelimelerin pozisyon artışları ise %58 oranında gerçekleşti. Bu sayede kullanıcılar yaptıkları aramalarda Pegasus ile ilgili sonuçlara daha kolay ulaşmaya başladı. Bundan sonrası için de bu kanalı desteklemeye devam edeceğiz.”

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Reklam Sektörünün Futbol Turnuvası ReLiga Başladı! Dijital Reklam Yatırımları Yılın İlk Yarısında Yüzde 20,1 Büyüdü →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.