Parallax HTML5 Web Sitesi Örneği: Meet Your MX

Projeler, Web siteleri 21 Mar 2014
Parallax HTML5 Web Sitesi Örneği: Meet Your MX

Meet Your MX, bilim kurgu-polisiye türü TV dizisi Almost Human’ın tanıtımını yapmak üzere hazırlanan bir web sitesi. Parallax web sitesi örneği olarak öne çıkan sitede, dizideki androidlerin özellikleri gösteriliyor.

Almost Human, insanlar ve androidlerin savaşını konu alan ve 2048 yılında geçen fütüristik bir yapım. Daha önce Fringe, Lost, Person of Interest gibi dizilerden tanıdığımız yapımcı J.J.Abrams ve yaratıcı/baş yapımcı J.H. Wyman ortak yapımı olan dizinin reklam ve tanıtımı için, Watson Design Group tarafından, Meet Your MX adlı web sitesi hazırlandı.

Parallax web sitesinde dizinin droid karakterlerinin özellikleri kapsamlı olarak tanıtılıyor ve merkezi yetenekleri ön plana çıkarılıyor. (Daha önce X-Men için de, Trask Industries Website adlı benzer bir site yaratılmıştı)

Meet your MX web sitesi, HTML işaretleme standardının son sürümü olan HTML5 (canvas) ile inşa edilmiş. HTML5,  bir biçimleme dili olarak kullanılmasının yanı sıra, birçok web uygulamasını da mükemmel şekilde destekliyor. Güzel bir HTML5 web sitesi örneği olan Meet Your MX web sitesi, son yılların trend web sitesi tasarımı yöntemlerinden biri olan Parallax scrolling (parallax kaydırma) ile oluşturulmuş.

parallax web sitesi örneği

Parallax web sitesi, dikey ve yatay yönlerde bağımsız olarak kaydırılabilen çoklu arkaplan katmanlarının gösterimi anlamına geliyor. Bu efekt kullanılarak yaratılan parallax kaydırma tekniği sayesinde, animasyon eklenmiş (hareketli) gifler, sitede gösterilen her bir androdin özelliğine ekstra odaklanma sağlıyor.

Meet Your MX, kullanıcılara bir hikaye anlatıyor ve değer yaratan deneyim imkanı sağlıyor. Yalnızca parallax web sitesi olması ve HTML5 kullanmasından dolayı değil, bunu iyi yorumlamasından dolayı da içerik ve mesajı  doğru iletiyor.

parallax web sitesi

Sayfada rahat gezinti imkanı sunan, sade dizaynı ve fütüristik tema ile bütünleşmiş yapısı ile dikkat çeken site, interaktif hikaye anlatıcılığı konusunda iyi bir Parallax web sitesi örneği. Son dönemde parallax scrolling’in en başarılı uygulandığı web sitelerinden biri olan Meet Your MX’i bu adresten ziyaret edebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Biscolata Facebook Kampanyası: Neyse Halin Çıksın Mood’un Dominos Vine Projesi: #BolMalzemos →

Yazar Hakkında

D/A
D/A
Dijitalajanslar.com site yönetimi, dijital pazarlama sektöründe deneyimli profesyonellerden oluşmaktadır.