Okyanustaki Plastik Atıklardan Yapılan Çocuk Kitabı

Okyanustaki Plastik Atıklardan Yapılan Çocuk Kitabı

Waste Free Oceans, plastik dolu okyanusları kurtarmak için gerekli olan eğitime çocuklardan başlamak gerektiğini düşündü ve bu atıklardan bir çocuk kitabı tasarladı.

Plastik atıklar, okyanusları öldürüyor… Bu hızla devam ederse, 2050 yılına kadar okyanuslardaki plastik atık sayısı, yaşayan balıkların sayısını geçecek. Kritik bir konu halini alan okyanusların kirletilmesi, Belçikalı Waste Free Oceans organizasyonunu harekete geçirdi.

Jung von Matt ile bir araya gelen organizasyon, “The Ocean Plastik Book” kampanyasını hazırladı.  The Ocean Plastik Book, okyanusları plastik atıklardan korumayı öğreten ve aynı zamanda okyanustaki plastik çöplerden oluşan bir çocuk kitabı.

Okyanustaki plastiklerin geri dönüştürülmesiyle tasarlanan kitap, çocukları okyanusları plastik atıklardan korumaları için eğitiyor ve insanları Waste Free Oceans’a destek olarak harekete geçmeye çağırıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Dünya Kupası Maçları İçin Ayık Tutan Toyota Kahvesi Domino's, Pizzaların Bozuk Yollarda Zarar Görmesini İstemiyor →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.