Müşterilerin Yeni Model Nike Ayakkabıyı Denediği 16-bit Oyun

Müşterilerin Yeni Model Nike Ayakkabıyı Denediği 16-bit Oyun

Nike, müşterilerin yeni spor ayakkabı modelini denemesi için gerçek zamanlı 16-bit bilgisayar oyunu hazırladı.

Nike, yarattığı benzersiz deneyimlerle, tüketiciler ve marka arasında yeni bağlantılar kurmaya devam ediyor. Yeni koşu ayakkabısı Nike Epic React’ı tanıtmak için Wieden + Kennedy Shanghai’la bir araya gelen Nike, 16-bit oyun React Land’i geliştirdi.

Müşteriler, yeni model ayakkabının performansını görmek için ayakkabıları giydikten sonra koşu bandı üzerine çıkıp oyuna başladı ve bir yandan ağır tempoda koşarken, diğer yandan önlerine çıkan engellerin üstünden ellerindeki oyun kolunda yer alan tuşa basarak atlamaya çalıştı.

Müşterilerin Nike Epic React’ı deneyebilmesi için hazırlanan React Land oyunu 8-bit temeline dayanıyor. Nike’ın pop-up ‘Go’ merkezinde gerçekleşen etkinlikte oyuncular, kendilerinin düşük çözünürlüklü bir avatarını oluşturan uygulamayla oyuna aktarıldı. Oyunu tamamlayan müşteriler, sosyal medyada paylaşabilecekleri eğlenceli bir anıya sahip oldu.

Etkinlik, alışveriş merkezinin tipik atmosferini değiştirdi. Nike, geçen yıl Çin’de 4.2 milyar dolar değerinde ürün sattı ve böylece Çin, Amerikan markası Nike için önemli bir pazar haline geldi.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← National Geographic’ten Astronot Deneyimi Yaşatan Başlık Evde Bir Köşeye Kaldırılan Eşyaları Hatırlatan Uygulama →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.