MotionB’den Down Sendromu Derneği’ne Sosyal Medya Desteği

Ajans Haberleri, Haberler 12 Ağu 2015
MotionB’den Down Sendromu Derneği’ne Sosyal Medya Desteği

MotionB Dijital, down sendromlu bireylerin hayatına +1 değer katmak için, Down Sendromu Derneği’nin sosyal medya yönetimine destek veriyor!

Down Sendromu Derneği, Down sendromlu bireylerin bağımsız, üretken ve toplumla bütünleşen bir yaşam kurabilmelerini sağlamaya; toplumun engellilik algısını geliştirmeye; uluslararası platformda yapılan araştırmaları takip ederek Türkiye’de uygulanmasını sağlamaya yönelik çalışmalar yapan sivil toplum kuruluşu.

Dünyada sosyal medya çalışmaları ile başarılı işlere imza atan sivil toplum kuruluşları gibi, Türkiye’de de önemli çalışmalar yapan derneklerin, ajanslar tarafından desteklenmesi ile çalışmaların daha geniş kesimlere ulaşacağına inanan MotionB Dijital ve Down Sendromu Derneği; projelerin duyurulmasında, aileler ile iletişim kurulmasında, Down sendromu ile ilgili bilgilendirmelerin yapılmasında ve toplumda farkındalık yaratmak adına yapılan tüm çalışmalarda sosyal medya kanallarını etkin olarak kullanıyor.

Dernek Başkan Yardımcısı Fulya Ekmen, etkin sosyal medya yönetimi ile takipçi sayılarını arttırdıklarını, toplumda Down sendromuna farkındalık kazandırmak için farklı kitlelere ulaşabildiklerini, ailelerin tecrübelerini birbirlerine sosyal medya üzerinden kolayca aktarabildiklerini, çalışmalar ile ilgili gelen taleplere daha hızlı ulaşabildiklerini ve destekçi sayılarını arttırdıklarını belirtti.

Down Sendromu Derneği ve çalışmaları hakkında detaylı bilgi için kurumun Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarını takip edebilirsiniz.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← 2015 İlk Yarısının En Büyük Reklam Ajansları Açıklandı! IKEA’nın Dijital Ajansı Tribal Worldwide İstanbul Oldu! →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.