McDonald’s McFlurry Dağıtan Bilboard

McDonald’s McFlurry Dağıtan Bilboard

Kavurucu sıcaklara karşı hayata geçirdiği yaratıcı gerilla projelerine devam eden McDonald’s, Hollanda’da gerçekleştirdiği kampanya ile dikkatleri tekrar üzerine çekti.

TBWA\Neboko imzalı projede Dam Meydanı’na alışılmadık bir billboard yerleştirildi. McDonald’s reklamı olan billboard’a ayrıca 100 adet McFlurry bardağı ve termometre yerleştirildi. 4 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen kampanyada hava tahminlerine göre rekor kırması beklenen sıcaklık değerleri, saatler ilerledikçe arttı. Sıcaklık 38.6 Santigrat’a (101 Fahrenheit) ulaştığında ise billboard’un kapağı açıldı ve yoldan geçenler istedikleri McFlurry bardağını aldı.

Bardağını alan şanslı kişiler kendilerine en yakın McDonald’s şubesine giderek ücretsiz McFlurry’sini aldı ve bir nebze olsun serinleme imkanı elde etti.

 
Yaz sıcaklarına karşı serinletici reklam çalışmalarını sürdüren McDonald’s, bir süre önce de Brezilya’da gerçekleştirdiği Ice Coupon kampanyası ile eğlenceli bir projeye imza atmıştı.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Tüm Zamanların En İyi 12 Reklam Kampanyası Markalardan Ramazan Bayramı Reklamları →

Yazar Hakkında

Tuğba Ayvaz
Tuğba Ayvaz
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra AIESEC uluslararası staj platformunda aktif görev aldı. Tuğba, DijitalAjanslar.com içeriklerini koordine ediyor ve ajanslarla iletişimi sağlıyor.