LL. Bean, Gökdelenlerin Gölgesindeki Ofisleri Açık Havaya Taşıdı

LL. Bean, Gökdelenlerin Gölgesindeki Ofisleri Açık Havaya Taşıdı

LL. Bean, yeni açık hava kampanyası, gökdelenlerin gölgesinde kalan ofisleri ve ofislerde stres altında çalışan insanları açık havaya taşıdı.

Amerikalılar, yaşamlarının %95’ini kapalı alanlarda ve %50’sini ise çalışarak geçiriyor. Fakat araştırmalara göre, dışarıda vakit geçirmek çalışma performansını %50, yaratıcılığı ise %300 oranında artırıyor. İnsanların %92’si dışarıdayken kendini daha mutlu hissediyor.

Bu verilerden yola çıkan LL. Bean, Jack Morton imzalı yeni marka etkileşimi kampanyası “Be an Outsider at Work”le binalara sıkışmış ofisleri ve ofislerde sıkışmış insanları sokaklara taşıdı.

New York’taki Madison Square Park’a yerleştirilen camekana benzer ofis alanının 4 tarafındaki pencereler de açılabiliyor. Ya da insanlar çimenlerin üstüne yerleştirilen masada bir yandan çalışırken bir yandan pedal çevirme antrenmanı yapabiliyor.

Marka, insanları daha üretici, yaratıcı olabilmeleri, daha az stresli çalışabilmeleri ve günün daha büyük bir kısmını dışarıda ve doğayla iç içe geçirmeleri için yüreklendiriyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← McDonald’s’dan 90’ları Sevenler İçin Retro Giysi Koleksiyonu Romanya Tarihini Eğlendirerek Öğreten Uygulama: Istori@ →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.