Kurşunları Durdurabilecek LGBT Kalkanı

Kurşunları Durdurabilecek LGBT Kalkanı

Fondation Émergence’den Birleşmiş Milletler çatısı altındaki ülkeleri homofobi ve transfobi karşısında birlikte hareket etmeye davet eden kampanya.

Kanadalı LGBT organizasyonu Fondation ÉmergenceUluslararası Homofobi ve Transfobi Karşıtlığı Günü’nde (17 Mayıs), LGBT bireylere karşı yapılan saldırıları ve onlara sıkılan kurşunları durdurabilmenin yalnızca bir tek yolu olduğunu gösteren “The Pride Shield” kampanyasını, Rethink‘le birlikte yarattı.

Kurşunları durdurabilecek tek LGBT bayrağını, Birleşmiş Milletler üyesi 193 ülkenin bir araya gelerek oluşturabileceğini belirten kampanya, eşcinseller ve transeksüellere karşı var olan önyargıları yıkmanın yanı sıra homofobik ve transfobik şiddeti sona erdirmek için birlikte hareket ederek bu tür saldırılara engel olmaya çağırıyor.

Mutluluk paylaştıkça artar :)
← Scope Digital, Kıraça Holding Web Sayfasını Yeniledi Coca-Cola’dan Farklılıklara Saygıyı Hatırlatan Ramazan Reklamı →

Yazar Hakkında

Gülşen Erkılıç
Gülşen Erkılıç
Gülşen, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu. Araştırmaya ve yazmaya meraklı olan ve şimdiye kadar çeşitli web sitelerinde içerik editörlüğü yapan Gülşen, DijitalAjanslar.com'da içerik editörü ve yazarı olarak editörlük kariyerine devam ediyor.